субота, 28 грудня 2024 р.

Шаховий клуб "Ферзь"

 В шаховому клубі "Ферзь" завершився передноворічний шаховий турнір серед дорослих, в якому прийняли участь дванадцять шахістів.

неділя, 22 грудня 2024 р.

вівторок, 17 грудня 2024 р.

Чарівний світ зимових свят

 Український народ має свої звичаї і традиції, що сформувалися впродовж століть і освячені віками. Серед них Різдвяні свята – одні з найулюбленіших і найбажаніших для дітей та дорослих. Вони втілюють наші мрії і надії, радість зустрічі з рідними, тепло родинного вогнища, любов і турботу про близьких людей, віру і надію про мир.
Для здобувачів освіти ІІІ курсу Монастирищенського професійного ліцею бібліотекарем юнацького абонементу Монастирищенської публічної бібліотеки було проведено народознавчу годину «Чарівний світ зимових свят».

субота, 14 грудня 2024 р.

Чорнобиль – наша пам’ять, наш біль

 В Україні 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль зупинив всесвітню катастрофу.
До цієї дати в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки експонується виставка-досьє «Чорнобиль – наша пам’ять, наш біль»,

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Звичаї і традиції українського народу

 Грудень – це переддень Різдва, коли світ ніби завмирає, перероджується — і відчувається по-іншому. Для багатьох Різдво — це свято, яке пахне рідною домівкою, колядками й віншуваннями. Війна роз’єднала тисячі сімей, і справжня різдвяна атмосфера для них залишилась у спогадах із мирних часів.
З метою ознайомлення користувачів бібліотеки з народними звичаями та традиціями українського народу, нашою багатою історією і культурою, виховання в юнацтва та молоді любові і цікавості до нашої минувшини в фоє ПБ влаштована книжкова виставка-експозиція «Звичаї і традиції українського народу».

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Умій захищати свої права

 10 грудня 2021 року у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день в 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.
До цієї дати на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки облаштовано книжкову виставку-звертання: «Умій захищати свої права»,

неділя, 8 грудня 2024 р.

субота, 7 грудня 2024 р.

З Днем української хустки

 Свято з'явилося у 2019 році, але завдяки українській діаспорі воно набуло всесвітньої популярності.
Хустка з давніх-давен була важливим символом української культури.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Сила і міць держави

 Українська Армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Вони - наша надія і опора!
До Дня Збройних Сил України та з метою патріотичного виховання молоді, донесення правдивої інформації про події російсько-української війни, гідного вшанування захисників в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбулася зустріч з військовими: «Сила і міць держави»

середа, 4 грудня 2024 р.

Люди свободи

 День Збройних Сил України — важливе національне свято, яке відзначається щорічно 6 грудня. Це день, коли вшановується героїзм, відданість та мужність українських військовослужбовців, які захищають незалежність та територіальну цілісність держави. Свято має глибокі історичні корені і є символом сили та єдності країни.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Новинки шахового клубу "Ферзь"

 В суботу 30 листопада в місті Тальне відбулись міжобласні змагання з шахів та шашок.
В шаховому турнірі серед дорослих взяли участь члени шахового клубу "Ферзь",

неділя, 1 грудня 2024 р.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з СНІДом. Цей день започатковано у 1988 році, він покликаний підвищити проінформованість населення щодо ВІЛ/СНІДу та привернути увагу суспільства до порушень прав і свобод людини, які мають ВІЛ-статус.

З метою ознайомлення молоді з проблемою ВІЛ/СНІДу, шляхи запобігання цій небезпечній хворобі, формування в молоді здорової та відповідальної поведінки на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки влаштовано інформ-викладку «СНІД – сучасна проблема людства» та організовано диспут «Подумай про майбутнє – обери життя!» із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею.

четвер, 28 листопада 2024 р.

Як протидіяти насильству

В рамках Міжнародної акції "16 днів проти насильства", яка стартувала 25 листопада, в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки зорганізовано круглий стіл "Як протидіяти насильству",

Нові надходження

 На відділі обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки нові надходження!

середа, 27 листопада 2024 р.

Гендерна рівність – ознака цивілізованої держави

 Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок відзначається 25 листопада, привертаючи увагу до однієї з найгостріших проблем сучасності. Запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 році, цей день є нагадуванням про необхідність дій у боротьбі з насильством, яке залишається загрозою для мільйонів жінок у світі.
За даними ООН, кожна третя жінка у світі зазнає фізичного або сексуального насильства.
Цей день супроводжується початком глобальної кампанії "16 днів проти насильства",

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Стань Миколайчиком для Захисників

 Монастирищенська публічна бібліотека доєдналась до благодійної акції «Стань Миколайчиком для Захисників» ініційовану Монастирищенською міською радою.

День пам'яті жертв Голодоморів

 В Державному закладі "Монастирищенський професійний ліцей" була проведена година-реквієм до Дня пам'яті жертв Голодоморів, в якому взяла участь завідувач відділу обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки Оксана Мартиш, яка озвучила присутнім причини та наслідки Голодомору,

неділя, 24 листопада 2024 р.

Шаховий клуб "Ферзь"

 Щонеділі любителі шахів можуть позмагатися в інтелектуальній грі, завітавши до читальної зали Монастирищенської публічної бібліотеки. Також в читальній залі книгозбірні можна пограти в настільні ігри,

пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Чорна сповідь нашого народу: Голодомор в Україні 1932-1933 років

 У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид.
Голодомор

четвер, 21 листопада 2024 р.

Ми гідні нашої свободи

 Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як головних для українського суспільства. Право громадян на Гідність і Свободу закріплено в статтях Конституції України.
   Про героїв України, які встали на захист свободи та гідності говорили під час патріотичної години «Ми гідні нашої свободи»

середа, 20 листопада 2024 р.

Назустріч свободі: нескорений Майдан

 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та Революція Гідності 2013-го.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламності

 19 листопада ми згадаємо сумну і трагічну дату - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.
До цієї дати в фоє Монастирищенської публічної бібліотеки організована книжкова виставка-акцент "1000 днів незламності",

Кінопоказ "Довга доба"

 Сьогодні виповнюється 1000 днів відтоді, як Росія розпочала свою варварську повномасштабну війну проти України.
Насправді ж, якщо поставити цю дату в належний контекст, то вже 3 918 днів, як Росія розпочала свою загарбницьку війну проти України. Це сталося, по суті, 27 лютого 2014 року, коли вона розпочала свою військову агресію. Спочатку для того, щоб захопити контроль над українським Кримом і Донбасом.

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Толерантність: любов, підтримка та терпіння

 Круглий стіл "Толерантність: любов, підтримка та терпіння" відбувся в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею.

четвер, 14 листопада 2024 р.

Дозвілля молоді

 Цікаво та корисно проводять свій вільний час хлопці та дівчата з гуртожитку Монастирищенського професійного ліцею, завітавши до читальної зали Монастирищенського професійного ліцею, адже тут можна не лише отримати нову інформацію, взяти книги для читання,

середа, 13 листопада 2024 р.

Планування роботи та звітність бібліотечних закладів ТГ в умовах воєнного стану

 Бібліотекарі Монастирищенської публічної бібліотеки взяли участь у онлайн-тренінг "Планування роботи та звітність бібліотечних закладів ТГ в умовах воєнного стану", який відбувся на платформі Zoom.

Сміх і плач Остапа Вишні

13 листопада (хоч в автобіографії написано 12 листопада) 1889 – на хуторі неподалік містечка Грунь на Полтавщині (нині-Сумщина) народився Остап Вишня, письменник-гуморист, в’язень сталінських концтаборів.

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Книжкові подарунки

 Черговим книжковим подарунком та особистим візитом порадував нас співорганізатор численних зустрічей юнацтва та молоді із захисниками, штурмовик, начальник одеського рекрут центру ІІІ ОШБр, наш читач Руслан Плетінко, який подарував бібліотеці книги з особистого фонду!

понеділок, 11 листопада 2024 р.

Бібліотечне закулісся

 Переоблік бібліотечного фонду — це звірення кожної одиниці зберігання з документами індивідуального обліку для встановлення в фонді фактичної наявності творів друку та інших видань. Переобліки відбуваються планово або коли змінюється завідувач бібліотекою.

субота, 9 листопада 2024 р.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Григорій Сковорода

 9 листопада день пам'яті Григорія Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, богослова, поета, педагога (1722-1794).
Його постать є унікальною для України.

середа, 6 листопада 2024 р.

Онлайн-семінар

 Працівники Монастирищенської публічної бібліотеки взяли участь в онлайн семінарі-практикумі з питань планування та звітності публічних бібліотек ТГ області, який організувала Черкаська обласна бібліотека для юнацтва імені В.Симоненка.

Читаємо нове, українське!

 «Щоб стати розумним, достатньо прочитати десять книг, але щоб знайти їх, потрібно прочитати тисячі» (Рей Бредбері).
Хтось із великих людей сказав: «Усе минає, а слово залишається. Зникають у безвісті держави, володарі, раби, на порох розсипаються величні будівлі, вмирають дерева, пересихають ріки, гори перетворюються на купи каміння, все стає тліном і прахом, а написане слово залишається.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

Онлайн-конференція

 24-25 жовтня працівники Монастирищенська Публічна Бібліотека мали можливість взяти участь у ХХVІІ Всеукраїнській онлайновій науково-практичній конференції (з міжнародною участю) «Короленківські читання 2024» за темою «Бібліотеки, архіви, музеї в умовах війни''

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Книги в дарунок

 А ви знаєте, як буває, що колеги по ФБ стають друзями та меценатами нашої бібліотеки?     Дякуємо нашим колегам з м.Одеси, які не лише підтримують нас, надихають своєю патріотичністю та активною життєвою позицією, а й стають нашими дарувальниками!

неділя, 3 листопада 2024 р.

Тренувальний турнір шахового клубу "Ферзь"

 В неділю в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки завершився перший тренувальний турнір нового сезону.

четвер, 31 жовтня 2024 р.

Бібліотеки - Хаби цифрової освіти

Період передачі показників стартує 30 жовтня і триває по 3 листопада, тож в Інтернет-центрі Монастирищенської публічної бібліотеки людно та гамірно, адже ми продовжуємо допомагати соціально незахищеним верствам населення,

середа, 30 жовтня 2024 р.

Німецька книжкова полиця в Україні

 Монастирищенська публічна бібліотека стала учасницею міжнародного книжкового проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні»  в межах «Обміну між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією»,

понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Україно моя, ти згадай ті роки…

 28 жовтня Україна відзначає  80-річчя звільнення від нацистських загарбників, який був встановлений з метою всенародного відзначення і вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні.
  До відзначення цієї пам’ятної дати в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки демонструється книжкова виставка-спомин «Україно моя, ти згадай ті роки…»

метр детективного жанру

 Василь Васильович Добрянський — український журналіст та письменник. Автор детективної прози, член національної спілки письменників України, політичний діяч.

субота, 26 жовтня 2024 р.

Твоя внутрішня опора: ресурси, що підтримують. Мої сильні сторони

 В читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбуваються різноманітні активності для юнацтва зорганізовані фахівцями Центру Життєстійкості Монастирищенської ТГ. Зокрема, відбувся майстер-клас “Твоя внутрішня опора: ресурси, що підтримують. Мої сильні сторони” для учнів 9-10 класів Леськівського ліцею.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Найміцніший кордон України – державна мова

 Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання, один із ключових факторів незалежності країни. В день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця 27 жовтня відзначається День української писемності та мови, адже саме  з його ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
    До Дня української писемності та мови фахівцями Монастирищенської публічної бібліотеки спільно з вчителями Монастирищенського професійного ліцею була проведена  година рідної мови «Біля витоків української мови»

четвер, 24 жовтня 2024 р.

Доля мови - доля народу

 День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. За церковним календарем по новому стилю — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
  До Дня української писемності та мови в Монастирищенській публічній бібліотеці організовано книжкову виставку-палітру "Доля мови - доля народу",

середа, 23 жовтня 2024 р.

Пост подяка

 Хто вважає, що бібліотеки не на часі, не потрібні, і не варто витрачати на них зайві фінанси, особливо під час війни? На щастя, наша монастирищенська громада, зокрема, соціально активний бізнес з цим не згодні, тому і маємо таку купу корисних подарунків!

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Фотосесії в бібліотеці

 Радіємо, що з кожним роком все більше випускників 9 і 11 класів обирають Монастирищенську публічну бібліотеку для фотосесії свого випускного альбому!

пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

Зменшення проблеми: як взяти під контроль свої тривоги та виклики

 В  читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки пройшов майстер-клас на тему “Зменшення проблеми: як взяти під контроль свої тривоги та виклики

середа, 16 жовтня 2024 р.

Тренінг Нейрографіка з застосуванням психодіагностики та прийомам саморефлексії

 В читальній залі публічної бібліотеки відбувся тренінг для працівників психологічної служби навчальних закладів громади, організований спільно з  Центром життєстійкості Монастирищенської ТГ. Тема тренінгу: «Запобігання емоційному вигоранню, тривожності: мої сильні сторони у подоланні стресу. Нейрографіка з застосуванням психодіагностики та прийомів саморефлексії».

неділя, 13 жовтня 2024 р.

Шаховий клуб «Ферзь»

 Щонеділі о 10 годині в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки збираються любителі гри в шахи,

пʼятниця, 11 жовтня 2024 р.

Пост-подяка

 Наші Воїни не тільки нас захищають, а й дарують нові книги!
   Під час коротких відпусток додому наш колишній активний читач, співорганізатор численних зустрічей юнацтва та молоді із захисниками, начальник рекрут центру ІІІ ОШБр Руслан Плетінко відвідує бібліотеку з черговим книжковим подарунком!

середа, 9 жовтня 2024 р.

Булінг. Що потрібно знати про це?

В рамках Тижня правових знань в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки було організовано засідання круглого столу "Булінг. Що потрібно знати про це?".

понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Тиждень права

 З нагоди Дня юриста та в рамках правої освіти юнацтва та молоді бібліотекарем Монастирищенської публічної бібліотеки для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею було підготовлено та проведено годину правових знань «Я і мої права».

четвер, 3 жовтня 2024 р.

Люко Дашвар

 3 жовтня відзначає свій день народження Люко Дашвар — найпопулярніша українська письменниця сьогодення.

Пост подяка

 Сучасна бібліотека — це не просто полиці з книжками. Це територія співтворчості, порозуміння й підтримки, саморозвитку й досягнення успіху.
   Наші багаторічні читачі: сім’я Бегерських – Василя Павловича та Алли Володимирівни, Світлана Належита та Тетяна Шерегеда неодноразово дарували книги бібліотеці, тож і в Всеукраїнський день бібліотек не залишили нас без подарунків, завітали до книгозбірні та взяли участь в Акції «Книги з добрих рук».

середа, 2 жовтня 2024 р.

Захисники і Захисниці – герої нашого часу

 В рамках Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025рр. та до Дня захисника і захисниць України в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбулась година-присвята "Захисники і Захисниці – герої нашого часу"

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Літературний календар

 Найвідоміші письменники та поети-ювіляри, які відзначатимуть

Незалежність здобувається в бою

 День Захисника України - це, мабуть, найважливіше державне свято в році під час повномасштабної війни. Цього дня ми вшановуємо героїв і героїнь, які борються за незалежність своєї Батьківщини. А також згадуємо пам'ять воїнів, котрі віддали життя за Україну.
    До Дня Захисників та Захисниць України, Дня українського козацтва в Монастирищенській публічній бібліотеці організовано книжкову виставку "Незалежність здобувається в бою",

неділя, 29 вересня 2024 р.

Шаховий турнір

 Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки стартував шаховий турнір,

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Бабин Яр – символ Голокосту в Україні

 Бабин Яр – спільна трагедія євреїв і українців, місце масових страт місцевого населення, військовополонених, українських націоналістів, психічнохворих та всіх, хто не вписувався в «арійський світ». У 1946 році на Нюрнберзькому процесі, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва,

четвер, 26 вересня 2024 р.

Історія свідчить та застерігає!

 Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

середа, 25 вересня 2024 р.

Благоустрій

 На прилеглій території фахівці Монастирищенської публічної бібліотеки та Центру Життєстійкості Монастирищенської ТГ провели надзвичайно корисну акцію,

вівторок, 24 вересня 2024 р.

Теплі історії про справжнє

 Осінній день налаштовує на романтичний настрій, заохочує до читання.
В рамках заходів з популяризації читання, який передує Всеукраїнському дню бібліотек, на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки організовано книжкову виставку-вернісаж "Теплі історії про справжнє",

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Хаб цифрової освіти

  У Хабі цифрової освіти який діє в Монастирищенській публічній бібліотеці продовжуються навчання цифровій грамотності.

Майстер-клас “Мої ресурси”

 Майстер-клас “Мої ресурси” за допомогою Нейрографіки. 
На затишному подвір’ї публічної бібліотеки відбуваються різні активності, організовані Центром життєстійкості Монастирищенської громади. Так, зокрема,  на бібліотечній галявині відбувся захоплюючий майстер-клас “Мої ресурси”,

середа, 18 вересня 2024 р.

Книжкова валіза

 Серпнево-елегійно попрощалося літо, залишивши приємне відчуття, що продовження буде… Адже відпочинок з гарною книгою не закінчується ніколи!
Для читачів дорослого абонементу МПБ, які охоче цікавляться новинками української та зарубіжної прози, поетичними рядками місцевих поетів, запитують рекомендації в бібліотекаря, організовано виставку-інсталяцію: «Книжкова валіза»,

четвер, 12 вересня 2024 р.

Сучасне резюме та пошук роботи онлайн

 Хаби цифрової освіти — це простори, де кожен може вивчити навички цифрової грамотності, ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі, навчанні, професійного і особистісного розвитку.
В Хабі Монастирищенської публічної бібліотеки відбулося навчання на національній освітній онлайн-платформі «Дія. Освіта», переглянуто освітній серіал «Сучасне резюме та пошук роботи онлайн»,

середа, 11 вересня 2024 р.

Книги в дарунок

 В черговий раз Монастирищенська публічна бібліотека отримує подарунки від американських друзів - Річарда та Елізи Карлайл, авторів дитячих та підліткових книг.
Нове видання "Як орел Орест та ведмідь Веніамін шукали свої життєві шляхи... та не знайшли" написано українською та англійською мовами та призначено для дітей, які поглиблено вивчають англійську мову.

понеділок, 9 вересня 2024 р.

Книжкові подарунки

 Вдячні і багаторічні читачі Монастирищенської публічної бібліотеки приходять в понеділок з книжковими подарунками!

пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

День читання книг

 6 вересня щороку відзначають День читання книги. Це свято присвячене одному з найулюбленіших та найкорисніших занять людства.

четвер, 5 вересня 2024 р.

Бібліотечне закулісся

Читачі та читайликиМонастирищенської публічної бібліотеки, бібліотеки для дітей, сільських бібліотек- філій Монастирищенської громади зачекалися нових цікавих книг!

середа, 4 вересня 2024 р.

Майстер-клас з нейрографіки

 Розпочався новий навчальний рік!
Як запобігти емоційному вигоранню та віднайти свої ресурси для роботи та навчання?
Такі та багато інших питань зʼявляються майже у всіх!

вівторок, 3 вересня 2024 р.

Тиждень читання - 2024

 З 2 по 8 вересня в Україні проходить Тиждень читання нонфікшн літератури, ініційований Українським інститутом книги.
Цьогоріч він проходить за тематикою "З історії незакінченої війни".

Мирослав Дочинець - 65

 Сьогодні День народження святкує сучасний український письменник, видавець, філософ, журналіст, лауреат Шевченківської премії – МИРОСЛАВ ДОЧИНЕЦЬ.

понеділок, 2 вересня 2024 р.

Книжкові подарунки

 Понеділок розпочався з приємностей - книжкових подарунків!
Віктор Златовецький добре відомий на Монастирищині поет, прозаїк, перекладач. Поетична збірка "Мрії обпалені крила"

БібліоХаб

 В зв’язку зі зміною умов подання показників лічильників електроенергії багато людей поважного віку зіткнулись з труднощами та проблемами комунікації з ПАТ Черкасиобленерго.
Працівники Інтернет-центру Монастирищенської публічної бібліотеки  взяли на себе соціальну добровільну ініціативу

середа, 28 серпня 2024 р.

Зустріч з письменницею Мариною Павленко

 На базі Монастирищенської публічної бібліотеки відбувся семінар вчителів української мови та літератури Монастирищенської громади.

Семінар вчителів зарубіжної літератури

 В читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбувся семінар вчителів зарубіжної літератури Монастирищенської громади.

субота, 24 серпня 2024 р.

Книжковий подарунок від Видавництва АССА

 До Дня Незалежності України Монастирищенська публічна бібліотека за свої активності отримала безцінний книжковий подарунок від Видавництва АССА!

Українська Незалежність як історична неминучість

 До Дня незалежності України в Монастирищенській публічній бібліотеці функціонує книжкова виставка "Українська Незалежність як історична неминучість",

четвер, 22 серпня 2024 р.

Книги від Благодійного фонду Іллі Грабара

 Напередодні Дня Незалежності бібліотеки Монастирищенської громади отримали в подарунок 135 книг від Благодійного фонду імені Іллі Грабара на суму майже 30 тисяч гривень!
Нашому захвату не було меж, адже це справжній книжковий скарб: найновіші та найпопулярніші видання для дітей та юнацтва від українських та зарубіжних письменників.

четвер, 15 серпня 2024 р.

Арт-терапевтичний майстер-клас з Нейро графіки "Мої сильні сторони"

 Під час проведення першої зустрічі з учасниками проекту, команда психологів та фахівців з соціальної роботи Центру Життєстійкості, провели арт-терапевтичний майстер-клас з Нейро графіки "Мої сильні сторони".

середа, 14 серпня 2024 р.

Центр життєстійкості

 На базі Монастирищенської публічної бібліотеки відкрився Центр життєстійкості Монастирищенської громади.

пʼятниця, 9 серпня 2024 р.

Всесвітній день Книголюбів

 Вітаємо всіх, хто причетний до цього свята - читачів, видавців, письменників, благодійників, бібліотекарів!
Магія книги - особливе таїнство.

пʼятниця, 2 серпня 2024 р.

Злочин проти людяності

 Криваві події Другої світової війни відгукуються болем в серцях сотень тисяч людей. 2 серпня міжнародна спільнота вшановує Міжнародний день голокосту ромів – День пам’яті жертв нацистського геноциду ромського народу під час Другої світової війни. Цього дня – 80-ті роковини жахливого злочину проти людяності, який забрав життя сотень тисяч ромів.

середа, 31 липня 2024 р.

Книжковий подарунок

 Сьогодні на адресу Монастирищенської публічної бібліотеки надійшов щедрий та цінний книжковий подарунок від нового друга нашої книгозбірні Nataliya Yakovenko (Наталії Яковенко) з міста Київ, яка відгукнулась на наш коментар про потребу нових видань та надіслала нам 15 сучасних україномовних книги!

понеділок, 29 липня 2024 р.

Книги від Публічної бібліотеки імені Лесі Українки

    Завдяки щедрій пропозиції колег з Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м.Київ та підтримці Департаменту суспільних комунікацій КМДА фонд Монастирищенської публічної бібліотеки та її філій поповнився 20-ма комплектами з книг:

четвер, 25 липня 2024 р.

Злочин без покарання

 29 липня минає два роки трагедії в Оленівці – масового вбивства, терористичного акту, здійсненного російськими окупаційними військами у ніч на 29 липня 2022 року в селищі Молодіжному Оленівської селищної ради проти українських військовополонених — захисників «Азовсталі» в Маріуполі. Від вибухів на території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували українських захисників, загинуло щонайменше 53 полонених, понад 130 було поранено. Всього за даними росіян в бараці було 193 людини.
З метою вшанування пам’яті закатованих Героїв в Монастирищенській публічній бібліотеці облаштовано книжкову виставку-досьє «Злочин без покарання»

понеділок, 22 липня 2024 р.

Шаховий турнір громади

 З нагод Міжнародного дня шахів був проведений шаховий турнір серед найсильніших шахістів Монастирищини.
Переконливу перемогу в турнірі здобув багаторазовий Чемпіон громади Олександр Полонський!

понеділок, 15 липня 2024 р.

Уроки Української Державності

 15 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Ця пам’ятна дата покликана нагадати всьому світу, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ. День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси–України.

вівторок, 9 липня 2024 р.

Ігор Калинець - 85

 Ігор Миронович Калинець (нар. 9 липня 1939 в Ходорові) — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої "пізньошістдесятницької" генерації і дисидентсько—самвидавного руху в Україні, політв’язень. Живе і працює у Львові. Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

четвер, 27 червня 2024 р.

Конституція України в умовах сьогодення

 28 червня щорічно відзначається одне з найважливіших державних свят – День Конституції України. День Конституції України був офіційно встановлений 28 червня 1996 року, коли Верховна Рада України прийняла нову Конституцію незалежної України. Цей документ став правовою основою для розбудови демократичної, правової держави та гарантом суверенітету і територіальної цілісності України. Міжнародне співтовариство не просто схвалило Конституцію України, а визнало її однією з найбільш демократичних у світі.
До Дня Конституції України Монастирищенська публічна бібліотека організувала вуличну акцію «Конституція України в умовах сьогодення»,

середа, 26 червня 2024 р.

Онлайн-зустріч

 Сьогодні на платформі ZOOM відбулася онлайн-зустріч з доктором історичних наук, професором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Віталієм Масненком.

Книжкові подарунки

 Сьогодні наші активні багаторічні читачки Тетяна Шерегеда та Світлана Належита подарували Монастирищенській публічній бібліотеці нові цікаві актуальні книги!

пʼятниця, 21 червня 2024 р.

Галина Вдовиченко

 Сьогодні відзначає Ювілейний день народження популярна українська письменниця, журналістка, авторка книг для дітей та дорослих. Лауреатка премії «Коронація слова», творець дитячої книжкової серії «36 і 6 котів» - Галина Вдовиченко.

Зелена неділя квітує чар-зіллям

 В неділю українці відзначатимуть унікальне свято, яке поєднало давні слов'янські дохристиянські традиції та одне з найважливіших церковних свят – Трійцю, яке є одним з дванадцяти найбільших свят.
Зелені свята, які відзначались в Україні задовго до приходу християнства, з часом поєднались зі Святою Неділею, яку називають Трійцею. Вони починають літній цикл християнських свят.

четвер, 20 червня 2024 р.

Артур Кот "Як "звірі" воювали: ТрО очима "Піджака"

 Завдяки молодим волонтерам Монастирищини Ельдару Софіаніді та Артему Кукуніну фонд Монастирищенська публічна бібліотека поповнився книгами Артура Кота "Як "звірі" воювали: ТрО очима "Піджака".

вівторок, 18 червня 2024 р.

Бібліотека - Хаб цифрової освіти

 До уваги жителів Монастирищенської громади! Пропонуємо скористатись послугами,

БібліоЗакулісся

Бібліотечний фонд – основа діяльності кожної бібліотеки!
Велика кількість робочого часу бібліотекарів Монастирищенської публічної бібліотеки присвячується роботі з книжковим фондом. Значна увага приділяється формуванню документальний ресурсів, укомплектування їх матеріалами на різних носіях інформації та забезпечення вільного доступу та швидкого пошуку потрібної літератури.
У відділі обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки розпочато переоблік фонду,

четвер, 13 червня 2024 р.

Артем Чех

 Сьогодні, 13 червня, свій День народження відзначає Артем Чех – український письменник, журналіст, який від початку повномасштабної війни захищає Україну. Автор понад десяти прозових та нон-фікшн книжок.

понеділок, 10 червня 2024 р.

Книга дня

 Шановні друзі!
Хочемо познайомити вас з першим романом української письменниці, друга нашої бібліотеки, яка близько двох років тому була в нас на презентації своєї поетичної збірки Олеся Григор’єва "Хлопець в сталевих черевиках" Книгарня / Видавництво "ТУТ".

Василь Шкляр

 10 червня відзначає День народження Василь Шкляр – один із найбільш впливових українських письменників, для активного читача – постать відома й упізнавана, адже це ім’я асоціюють з патріотичною літературою,

пʼятниця, 31 травня 2024 р.

Міняй цигарку на цукерку!

 31 травня Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням! Молодіжна Акція

Скажи курінню "Ні!"

 Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням!
Для привернення уваги юнацтва та молоді до проблеми куріння на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки влаштовано виставку-звертання: «Скажи курінню: Ні!»,

Онлайн-школа бібліотечного журналіста

 Працівники Монастирищенської публічної бібліотеки взяли участь в ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста на тему «Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти», який проходив 28–31 травня 2024 року.

вівторок, 28 травня 2024 р.

Тренінг: "Бібліотека сьогодні: актуальні напрямки діяльності"

 Працівники Монастирищенської публічної бібліотеки долучилися до  тренінгу бібліотечних працівників області "Бібліотека сьогодні: актуальні напрямки діяльності", який відбувся на платформі ZOOM. Організатори Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка.

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

День слов’янської писемності й культури

 Щорічно 24 травня всі слов’янські країни вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.
З нагоди Дня слов’янської писемності і культури на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки презентується книжкова виставка «День слов’янської писемності й культури»,

четвер, 23 травня 2024 р.

Нові часи - нові Герої

 23 травня українці відзначають День Героїв– щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму.

середа, 22 травня 2024 р.

Онлайн-зустріч "Екотолока 2"

 Сьогодні працівники Монастирищенської публічної бібліотеки долучилися онлайн до Всеукраїнської бібліотечної ЕКОТОЛОКИ 2, яка відбулася на платформі Google Meet.

пʼятниця, 17 травня 2024 р.

Торкнутись історії

 18 травня 1944 року сталінський режим здійснив черговий злочин – депортацію кримських татар з півострова Крим.
До Дня пам’яті жертв депортації кримських татар працівники Монастирищенської публічної бібліотеки підготували і провели історичний репортаж «Торкнутись історії» для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею.

четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванка - оберіг нашого народу

 Вишиванка – прадавній код незламності, мудрості, величі та історичної пам’яті українського народу. Саме тому, в умовах сьогодення, неможливо оминути увагою древній та священний символ, який свідчить про нескореність та волелюбство нації.

Вишиванка - наш оберіг

 Попри виклики воєнного часу, День вишиванки залишається нагодою для українців згадати про свої коріння та поширювати радість і гордість за свою країну. Навіть у найскладніші часи, українці залишаються вірними своїм традиціям та об'єднуються навколо своєї культурної спадщини.

Онлайн-семінар

Сьогодні працівники Монастирищенської публічної бібліотеки долучилися до онлайн-семінару з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників публічних бібліотек області, що працюють з юнацтвом, який відбувся на платформі Google Meet.

понеділок, 13 травня 2024 р.

Книга дня "Праведники народів світу. Україна"

 14 травня День пам’яті українців, які ризикуючи життям, рятували євреїв під час Другої світової війни. 2673 українців та українок відзначено почесним званням Праведників народів світу за їхні героїчні вчинки. Насправді, таких людей було значно більше. Україна займає четверте місце за кількістю Праведників, попереду лише Польща, Нідерланди та Франція.
Монастирищенська публічна бібліотека презентує видання «Праведники народів світу.

пʼятниця, 10 травня 2024 р.

Найсвятіше ім’я – Мама

День матері є одним з найбільш надихаючих свят, оскільки мама є найважливішою особою у житті кожної людини, яка завжди буде розуміти, пробачати та безумовно любити, незалежно від усього.
До Дня матері на дорослому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки оформлено книжкову виставку-сповідь: «Найсвятіше ім’я – Мама»,

четвер, 9 травня 2024 р.

Україна - це Європа

 Флеш-моб: "Україна

Подорож по Європі

 В Україні 9 травня як День Європи відзначається з 2023 року. Його встановлено Указом Президента України від 8 травня 2023 року № 266 «з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру і стабільності на Європейському континенті».
    Тисячолітня історія України є невід’ємною складовою історії Європи.

середа, 8 травня 2024 р.

Пам’ять крізь роки

 До Дня пам’яті та перемоги в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки спільно з вчителем історії Сергієм Сачуком відбулась година скорботи «Пам’ять крізь роки» для здобувачів освіти 10-В класу ліцею "Ерудит".

Друга світова війна: уроки історії та сучасність

 8 травня Україна, все прогресивне людство відзначає День пам’яті та перемоги. В далекому 1945 році у найтрагічнішому глобальному конфлікті минулого століття було поставлено крапку, в якому загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.
З метою вшанування пам’яті полеглих у Другій світовій війні, винесення уроків історії та виховання патріотизму в підростаючого покоління працівники Монастирищенської публічної бібліотеки спільно з класним керівником Ольгою Мельник, майстрами виробничого навчання Валентиною Микитенко та Володимиром Поліщуком для груп №267 та 272 Монастирищенського професійного ліцею організували та провели історичну годину: «Друга світова війна: уроки історії та сучасність».

вівторок, 7 травня 2024 р.

Ти не забудь про мене, Україно!

Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні.
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945рр. в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбулась година пам'яті «Ти не забудь про мене, Україно!»

пʼятниця, 3 травня 2024 р.

На Великдень писанку розмалюй

 Весна в Україні. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. І беруться українці за прадавнє мистецтво розписування писанок — символу Великодня, символу Весни, символу Вічності життя.
   Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства в Україні: на яйцях малювали воском, щоб створити візерунок; далі додавалась фарба, щоб надати яйцям чудових кольорів, — фарба не діє на покриті воском частини яйця. Коли все яйце було пофарбоване, віск видалявся, залишався тільки кольоровий візерунок.
   Напередодні Великодня в Монастирищенській публічній бібліотеці відбувся майстер-клас

четвер, 2 травня 2024 р.

Писанковий дивосвіт України

 Писанка – один з елементів обрядової традиції Великодня. Українці, відроджують та свято бережуть свої національні традиції, уявлення про весняне пробудження, про невмирущість вічно живого духу нашого народу. Особливо хочеться передати ці традиції юному поколінню.
З нагоди свята Великодня в Монастирищенській публічній бібліотеці відбувся майстер-клас «Писанковий дивосвіт України»

середа, 1 травня 2024 р.

Магія Великодніх свят

 Наближається одне з найбільших християнських свят – Великдень. Всі ми чекаємо цей день з великими надіями та сподіваннями, що нарешті настане мир і спокій на нашій рідній землі.
До свята Великодня в Монастирищенській публічній бібліотеці експонується книжкова виставка «Христос Воскрес. Воскресне Україна».

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Чорнобиль: наша біль і тривога

 Із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею було організовано флешмоб «Чорнобиль. Ми пам’ятаємо», а в читальній залі книгозбірні організовано відео-перегляд та круглий стіл «Чорнобиль: наша біль і тривога»,

четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорний біль над білим світом

 «Чорний біль над білим світом» - під такою назвою відбувся інформаційний захід для здобувачів освіти груп №271, 272 Монастирищенського професійного ліцею, підготовлений відділом обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки до 38-х роковин Чорнобильської трагедії.

вівторок, 23 квітня 2024 р.

Чорнобиль – загублений світ

 Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-аварії, випробування маловивченого реактора подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися.
   Історико-екологічний екскурс: «Чорнобиль – загублений світ»

Чорнобиль мовою документів

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб були евакуйовані із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

    До відзначення 38-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії в читальній залі Монастирищенській публічній бібліотеці відбувся екологічний репортаж «Чорнобиль мовою документів»

Чорнобиль... Весни обірване суцвіття

 До відзначення 38-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії в фоє Монастирищенської публічної бібліотеки експонується книжкова виставка-досьє: "Чорнобиль... Весни обірване суцвіття",

Книга - мудрість віків

 Сьогодні Всесвітній день книги та авторського права.
      Монастирищенська публічна бібліотека та її читачі вітають всіх дотичних до цієї дати: видавців, авторів, редакторів, письменників, друкарів, благодійників – всіх, завдяки кому ми маємо сучасну україномовну книгу.

понеділок, 22 квітня 2024 р.

Реалізація Стратегії розвитку читання

Впровадження Стратегії розвитку читання на 2023 - 2032 роки "Читання як життєва стратегія" (розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023р. №190-р)   має на меті набуття звички читання як щоденної практики, а також формування читацької грамотності, що визначають можливості для якісного здобуття освіти, розвитку критичного мислення, самореалізації особистості та загалом більшої задоволеності життям в умовах інформаційного перенасичення, нестабільної політичної чи економічної ситуації в державі.
Бібліотекарі Монастирищенської громади докладають чимало зусиль щодо якісного наповнення книжкових фондів в умовах війни, коли багато державних програм не працює. Ведеться активна робота в соціальних мережах, популяризуються українські автори та видання, послуги бібліотеки, соціокультурна діяльність. Бібліотекарі беруть участь в книжкових акціях,

середа, 17 квітня 2024 р.

Прояви булінгу в молодіжному середовищі

Монастирищенська публічна бібліотека продовжила цикл профілактичних та інформаційних заходів щодо протидії булінгу серед юнацтва, присвячених Міжнародному дню протидії булінгу (4 травня).
Учасниками сьогоднішнього диспуту «Прояви булінгу в молодіжному середовищі» стали здобувачі освіти ряду груп Монастирищенського професійного ліцею.

Нові надходження від Українського інституту книги

 Монастирищенська публічна бібліотека в рамках «Мистецького конкурсу культурно-мистецьких проектів» отримала від Українського інституту книги 200 примірників книг

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Стоп Булінг

 Монастирищенська публічна бібліотека продовжує цикл просвітницьких  і профілактичних заходів щодо протидії булінгу серед дітей та юнацтва, приурочених Міжнародному дню протидії булінгу (4 травня).

середа, 10 квітня 2024 р.

Зупини булінг! Захисти себе і друга

 «Зупини булінг! Захисти себе і друга» під такою назвою відбувся відвертий діалог із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею, підготовлений бібліотекарем юнацького абонементу Монастирищенської публічної бібліотеки в співпраці з класним керівником групи №271 Ольгою Тадєєвою.

вівторок, 9 квітня 2024 р.

Нові надходження!

 Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книга здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником.
На відділ обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки з відділу комплектування

пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Бібліотечне закулісся

 В бібліотеці чимало щоденної роботи, яка непомітна нашим користувачам. Соціокультурна діяльність публічної бібліотеки – «видима» частина бібліотечної повсякденності. Велика кількість робочого часу приділяється роботі з книжковим фондом, тій самій «невидимій», але такій трудомісткій і важливій частині, адже бібліотечний фонд – основа діяльності кожної бібліотеки.

Національні меншини в Україні захищені правом

 На виконання Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період на 2024-2025рр. у Черкаській області, з метою підвищення рівня обізнаності про культуру, історію, мову, мистецькі та інші надбання національних меншин і корінних народів України, впровадження програми «Дотримання прав людини та протидія дискримінації», яка передбачає обговорення питань дотримання прав людини, зокрема, забезпечення правового захисту і протидії дискримінації осіб, що належать до ромської національної меншини та до Міжнародного дня ромів 8 квітня працівники Монастирищенської публічної бібліотеки для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею (групи №268 та 271, кл.керівники М.Ліщинський та О.Тадєєва) була проведена інформаційна година «Національні меншини в Україні захищені правом».

середа, 3 квітня 2024 р.

Безпека мого життя

Безпека під час війни є важливим питанням сьогодення. Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою, бути свідомими, а неповнолітнім важливо дотримуватися правил безпеки, щоб захистити себе та своїх близьких.
До Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) та з метою інформування юнацтва з небезпечними викликами та ситуаціями Монастирищенська публічна бібліотека спільно з класним керівником групи№272 Монастирищенського професійного ліцею Ольгою Мельник було організовано диспут: «Безпека мого життя в умовах війни».

Бібліотечна справа Черкащини: від першоджерел до сьогодення

 Працівники Монастирищенської публічної бібліотеки та Аврамівської бібліотеки філіал взяли онлайн-участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Бібліотечна справа Черкащини: від першоджерел до сьогодення» присвячену 70-річчю утворення Черкаської області, 125-й річниці з часу заснування першої публічної бібліотеки у м. Черкаси та 70-й річниці, відколи вона набула статусу обласного закладу, 70-річчю обласної бібліотеки для дітей.