Криваві події Другої світової війни відгукуються болем в серцях сотень тисяч людей. 2 серпня міжнародна спільнота вшановує Міжнародний день голокосту ромів – День пам’яті жертв нацистського геноциду ромського народу під час Другої світової війни. Цього дня – 80-ті роковини жахливого злочину проти людяності, який забрав життя сотень тисяч ромів.
У ніч із 2 на 3 серпня 1944 року в концтаборі «Аушвіц-Біркенау» нацисти знищили останніх в’язнів так званого «циганського табору» – близько 3 тисяч людей. Ця дата стала ще одним кривавим символом геноциду ромського народу в роки Другої світової війни. Загалом у цьому таборі з 23 тис. циган, депортованих із 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час геноциду від репресій загинули від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів.
До вшанування Міжнародного дня голокосту ромів в Монастирищенській публічній бібліотеці оформлено книжкову виставку-спомин про криваві події геноциду національних меншин під час Другої світової війни: «Злочин проти людяності», щоб ще раз нагадати світові, що знищення націй і руйнування їх ідентичностей було метою нацистського і сталінського режиму тоді, а рашистського – сьогодні.
Міжнародний день голокосту ромів нагадує нам про жахливі наслідки ненависті, расизму і дискримінації. Він підкреслює критичну важливість захисту прав людини та національних меншин у сучасному світі.
Немає коментарів:
Дописати коментар