пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Чорна сповідь нашого народу: Голодомор в Україні 1932-1933 років

 У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид.
Голодомор здійснило керівництво ВКП(б) та уряд СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці. Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
З метою вшанування мільйонних жертв однієї з найбільших безкровних воєн людства – геноциду голодом українського народу, донесення правдивої та новітньої інформації до громадськості, обізнаності молоді з історії нашої країни в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки облаштовано виставку-інсталяцію «Упокорення голодом: 1932-1933», на якій зібрано художні та документальні видання присвячені цій темі, спомини очевидців і свідків, списки закатованих голодною смертю, в тому числі, у нас на Монастирищині та Черкащині.
Для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею в читальній залі книгозбірні проведено історичну годину «Чорна сповідь нашого народу: Голодомор в Україні 1932-1933 років». На заході молоді було названо причини та наслідки створення московською владою штучного голоду в Україні, його головних винуватців, трагічні і вікопомні наслідки, які він мав, проведено паралелі з сьогоденням.
І в 1932–1933 роках, і нині росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.
Пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, сьогодні ми всі сили маємо спрямувати на підтримку наших Захисників.
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932– 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору.
У четверту суботу листопада ми в молитві та скорботі згадаємо тих, хто помер з голоду, запалимо свічки пам’яті, схилимо голови у загальнонаціональній хвилині мовчання.












Немає коментарів:

Дописати коментар