Бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотеки

"Соборність духу, розуму і серця"
22 січня наша країна відзначає величне національне свято - День Соборності України (2022рік).
З нагоди цієї дати, з метою формування національної свідомості та патріотизму юних читачів, у міській бібліотеці-філії №1відбулася інформаційна бесіда "За Україну, за її волю!".
Привертає увагу відвідувачів бібліотеки та пропонує замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу книжкова виставка - спогад "Соборність духу, розуму і серця". Матеріали, представлені на ній, висвітлюють найважливіші події в історії України - передумови і причини об'єднавчого процесу, тернистий шлях до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.
Україно, нездоланна вища Мати
Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити, не вмирати,
Бути світові як захист і окраса.
В. Переяславець.








Зима приносить нам багато теплих родинних свят, традицій та обрядів
13 грудня ми святкуємо День святого Андрія Первозванного. І хоч Андрій Первозванний — християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання калити та багато іншого.
В народі свято Андрія називають «Калита». Це свято вважається парубоцьким,тож хлопцям дозволялося гуляти та бешкетувати,а дівчата ворожили на свою долю та судженого.За старим стилем свято припадало на 30 листопада,тож здавна вважали,що Святий Андрій ворота зими відчиняє.
Вітаємо усіх Андріїв з Днем ангела та побажаємо їм щастя, здоров'я та здійснення мрій!
Попуднянська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Ірина Алексеєнко



Хустка для українців - символ жіночності
07 грудня 2021 року, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині. Матвіївська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Альона Янкова.








7 грудня - День української хустки
Щороку 7 грудня відзначається день української хустки, це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська.






Скорботна свічка пам’яті святої
Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. В Терлицькій бібліотеці філії Монастирищенської публічної бібліотеки оформлено виставку-пам'ять"Скорботна свічка пам'яті святоі". Ознайомитись з матеріалами виставки ви можете відвідавши бібліотеку.
Пам'ятаємо, молимося і запалюємо свічу скорботи за всіма загиблими у роки Голодоморів в Україні...







День пам'яті жертв голодоморів
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська.
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. Цього року пам'ятний день припадає на 27 листопада.
Наймасштабнішим за кількістю жертв був голодомор 1932 - 1933 років .Саме його зараз називають геноцидом українського народу.
Його жертвами в Україні стали за різними даними від 3.9 до 7 мільйонів людей.
Пам'ятаємо ...







День Гідності і Свободи
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська.
День гідності і свободи - свято, яке засноване в 2014 році.
Його прийнято відзначати щорічно 21 листопада.
Встановлено його на честь Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року.
Свято прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.




Всесвітній день дитини
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська






Книги в дарунок
Дарунки книг у бібліотеку - це рух душі, безкорислива щедрість та добра воля дарувальника.
Міська бібліотека-філія №1 Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Людмила Красноголовець, щиро вдячна за отримані в дар бібліотеці книги від її постійної читачки Груздєвої Анастасії.
Яскраві, красиві нові книжки з глянцевими обкладинками і свіжими, білими сторінками чекають на читачів!
З першої же сторінки ці романи заволодіють вашою увагою та стрімко понесуть по бурхливому морю емоцій. Ці емоції будуть вичерпані насухо, але не бійтесь, у вас немає жодного шансу залишитися розчарованими. Отже, беріть книжку, теплу ковдру, горнятко кави та насолоджуйтеся читанням!
Окремо дякуємо за дитячу, гарно ілюстровану інтерактивну казкову повість з доповненою реальністю "Лускунчик і Мишачий король" Е.Т.А. Гофмана.











День української писемності та мови
"Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її,вічно живу і нову,
і мову її солов'їну!"
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська.
День української писемності та мови - свято,яке щороку відзначається 9 листопада.
Дата свята припадає на православне свято - День вшанування преподобного Нестора-літописця - послідовника, творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Мова - це серце нації і канва, на якій людина вишиває своє буття.
Мова - це характер,особистість,культура,честь і гідність, минуле і майбутнє.
Мова - це невичерпна духовна скарбниця, до якої український народ докладає свій розум, досвід і почуття. Багата наша мова тоді багата душа нашого народу.








Мова – це скарбниця духовних надбань нації
Велична, щедра і прекрасна мова,
Прозора й чиста, як гірська вода, —
То України мова барвінкова, —
Така багата й вічно молода.
Любіть, вивчайте українську мову,
Бо скільки ще незвіданого в ній.
І бережіть, як пісню вечорову,
Як зірку ясну всіх земних надій.
(Юлія Косинська)
Уже традиційно з 9 листопада 1997 року вся Україна святкує День української писемності та мови.
Мова – це скарбниця духовних надбань нації, праці і творчості багатьох поколінь. У її глибинах – філософський розум, витончений естетичний смак, поетичність, сила надзвичайної чутливості до найтонших переливів людських почуттів і явищ природи.
Теолинська та Копіюватська філії Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Тетяна Тертична, з нагоди свята запропонувала користувачам книжкові виставки «Мова – перлина народу», «Українське слово для всіх і для кожного», де розповідається про історію походження цього свята, про красу й мелодійність української мови, яка бере свій початок з колискової материнської пісні, з народних легенд, переказів, які передавалися від роду до роду.
Мовна культура людини є показником її рівня освіченості та загальної культури. Тож любіть свою мову, плекайте її, дбайте про неї.










Читання книг
Про користь читання сказано і написано дуже багато. Найкращим другом під час осінніх канікул є книга. Адже саме вона збуджує уяву і бажання відкривати щось нове. Спілкування дитини з книгою подарує любов на все життя до письмового слова.
Читання збагачує словниковий запас дитини, зміцнює зв'язок "батьки - дитина ", активно стимулює бажання вчитися, допомагає відрізняти хороше від поганого.
Саме читання розвиває творчі здібності,розвиває пам'ять.
Так вважають юні відвідувачі бібліотеки, що відвідали сьогодні бібліотеку та обрали книжки за своїм смаком.
Читайте дітям, читайте самі та отримуйте від читання не лише задоволення, але й надзвичайну користь!





Чарівний світ казок...
Що може бути ближче і цікавіше для дитини? Завдяки книгам діти пізнають світ, вчаться спілкуватись з іншими людьми.
Юним любителям книжок, напередодні свята Хеллоуїн, пропонуємо поринути у жахливо прекрасний світ чарівництва Гаррі Поттера. Казка про хлопчика - чарівника, англійської письменниці Джоан Ролінґ, зачарувала всю планету.
У міській бібліотеці-філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки є вся серія романів цієї найпопулярнішої у світі дитячої книги.
Мрія будь-якої дитини - бути героєм пригод і справжнім чарівником. Як здійснити мрію? Читайте книги про Гаррі Поттера і ви знайдете відповідь на це питання!











Дякуємо за подаровані книги!
У домашній бібліотеці кожного з нас є чудові, але вже прочитані книги. Подаруйте їх бібліотеці! Ваш дар займе гідне місце у фонді нашої бібліотеки і буде цікавий читачам.
Міська бібліотека-філія №1 Монастирищенської публічної бібліотеки щиро вдячна за дитячі книжечки, отримані в дар від її постійних читачів, книголюбів, сім'ї Резерів.
Акція "Подаруй бібліотеці книгу!" продовжується! Запрошуємо всіх небайдужих людей долучитися до неї.
Можливо, саме Ваша книга стане комусь у пригоді.




День визволення України
Матвіївська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Олена Янкова.
Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Це свято встановлено з метою всенародного вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, адже саме на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року - відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.







Нетлінний подвиг в ім'я України
28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників.В Терлицькій бібліотеці-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Людмила Мартиновська, пройшла година мужності для дітей "Нетлінний подвиг в ім'я України", також представлена історико-літературна виставка для дорослих. Хвилиною мовчання і покладанням квітів вшанували пам'ять про односельчан, які не повернулися з пекла війни.









День визволення України
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки. бібліотекар Валентина Бліновська
28 жовтня -День визволення України від фашистських загарбників.Це свято в Україні відзначається щорічно 28 жовтня,в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі України.
Адже ключові битви за визволення Європи від нацизму під час Німецько-радянської війни(1941-1945) відбувалися саме на території України.
Протягом січня 1943 -жовтня 1944 було проведено силами чотирьох Українських фронтів низку наступальних операцій.
Ми повинні знати,пам'ятати минуле заради майбутнього.
Вічна Слава і пам'ять Героям !!!




Корисні поради для життя: від "А" до "Я"
Шановні читачі!
Книги, які знають відповіді на безліч запитань: що? де? навіщо? чому? як?, представлені на виставці літератури "Корисні поради для життя: від А до Я" у міській бібліотеці-філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки чекають на Вас.
Ці видання допоможуть розширити кругозір і почерпнути нові знання.
Запрошуємо Вас переглянути книжкову виставку-пораду.








Козацькому роду - немає переводу
Терлицька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Людмила Мартиновська. 14 жовтня свято Різдва Пресвятої Богородиці.Особливо шанували в Україні Покрову запорозькі козаки.Вона була їхньою заступницею у далеких походах. Її зображення завжди було на хрестах,які носили козаки.Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро і урочисто відзначали свято Покрови,що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву-Козацька Покрова.



З Днем захисника та захисниць Вітчизни
Попуднянська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Алекперова Ірина. 14 жовтня Україна відзначає три славетних свята – День захисника та захисниць Вітчизни, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Від усього серця вітаю з цими знаменними святами колег, всіх чоловіків України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров! Також сердечно вітаю Всіх із особливим Днем для українців – святом Пресвятої Покрови – єдиним релігійним святом, яке є одночасно національно-патріотичним та державним. У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. В це світле свято бажаю Вам родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії і миру! Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов’ю, а робота приносить лише задоволення.


Любов до книги з малку

Сьогодні книги стрімко втрачають свою популярність. І дорослі і діти частіше надають перевагу відпочинку за комп'ютером,планшетом ніж з книгою.
І це є проблемою сьогодення.Дошкільне дитинство - це саме той час, коли варто долучати юну особистість до книги, адже світ книги особливий, цікавий та пізнавальний.Так вважають мої юні читачі - Христенко Каріна
Ярошинська Дарина
Поліщук Аня
Компанець Анастасія та Валерія.
Вони люблять читати та з задоволенням відвідують бібліотеку,де можна переглянути книжкові новинки,малювати та просто поспілкуватись.








Рядки написані серцем та любов'ю
Відомий на Монастирищені автор художніх творів, віршів, байок, гумористичних мініатюр, краєзнавець, лауреат Обласної краєзнавчої премії ім. Максимовича Федір Максимович Бойко народився 10 вересня 1925 року в селі Лукашівка.
До дня народження шановного земляка в міській бібліотеці-філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки оформлено книжкову виставку "Рядки написані серцем та любов'ю".
У творчому доробку письменника щирі поезії, відлуння війни, сторінки власної нелегкої долі, признання в любові до рідної землі.
Читачі мають можливість ознайомитись з такими виданнями:
книгою "Лихоліття", в якій йдеться про події, що пережили, як сам автор та його рідні, так і односельчани , учасники та свідки тих подій, які відбувалися в Лукашівці у страшні 1932-1933 та 1946-1947 роки;
з книгами "Дорогою ціною" та "З книги життя" присвячених світлій пам'яті воїнів - односельчан, які полягли в жорстокій битві з фашизмом;
у книзі "Моє рідне село" окрім історичних даних та архівних документів міститься кілька легенд рідного краю;
"Веселі смішинки для Ганнусі та Даринки" та "Мудрі загадки - смішинки від Володьки і Маринки" - збірочки влучних, дотепних, щирих гуморесок, веселих мініатюр, баєчок, загадок, усмішок.
Запрошуємо переглянути нашу виставку!



















День читання книг
Матвіїхська бібліотека філія, бібліотекар Альона Янкова.
Любі читачі!
6 вересня - світова спільнота відзначає свято – День читання книг.
Перше відзначення "Дня читання книг" було наприкінці першого десятиліття 2000-х років і майже напевно, це було ідеєю бібліотекаря, ймовірно, того, хто спонукав молодь до читання книг. В цей день не обов'язково читати всю книгу; цей день надихає людей читати розділи книжки, які їм особливо подобаються, читати з дітьми, пожертвувати книгу дитячій, шкільній бібліотеці або провести книжкову читальну вечірку.







Соборна і Незалежна
До 30-річчя Дня Незалежності України книжкова виставка "Соборна і незалежна". Терлицька бібліотека філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Людмила Мартиновська





З Днем народження, Країно!
30 років тому нездійснена мрія багатьох поколінь втілилася в життя: Ми стали вільною та незалежною Україною! Матвіївська бібліотека філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Альона Янкова.
Здавна українці боронили свої свободи та права, повсякчас стикаючись із зовнішнім опором та внутрішніми незгодами. У боротьбі народилася i загартувалася єдина нація сміливих та щирих людей, що живе у прекрасній країні!






Незалежна Україна очима дітей
В Цибулівській бібліотеці -філії Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Любов Голомаха до тридцятої річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, був проведений конкурс малюнків "Незалежна Україна очима дітей " та виставка до Дня Незалежності "Наша країна - незалежна Україна."











"Вільна, соборна, могутня, єдина, ненька моя Україна"
30 років тому Україна стала незалежною суверенною державою.
Історія здобуття Україною незалежності надзвичайно складна і довга і знати її - це наш обов'язок.
Міська бібліотека-філія №1 Монастирищенської публічної бібліотеки вітає всіх своїх користувачів та жителів нашого міста з Днем Незалежності України та Днем Державного Прапора України.
З нагоди цих величних і прекрасних свят у бібліотеці розгорнуто тематичну виставку літератури "Вільна, соборна, могутня, єдина, ненька моя Україна."
Виставка об'єднала в собі книги, в яких описується історія України на її шляху державотворення; про символи національної та державної величі; про історичні постаті, які відіграли значну роль на шляху здобуття незалежності; книги присвячені вшануванню пам'яті громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та державний суверенітет України; а також видання, які знайомлять з традиціями, культурою українського народу, з мальовничими краєвидами нашої Батьківщини.
День Незалежності виборювався століттями, упродовж яких формувалася українська нація зі своєю культурою та народом.
Зберегти незалежність, збудувати міцну державу - наш святий обов'язок перед попередниками, які були корінням, джерелом української державності, які залишили нам у спадок любов до Батьківщини.
Для кожного громадянина України День Незалежності насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти.
Читайте українське!
Любіть Україну!
І ще раз зі святом!























З днем Незалежності, Україно!
Халаїдівська бібліотека філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Оксана Гордеєва.


















Увага! Чудова новина! Дорогі читачі, завітайте до міської бібліотеки-філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки!
До вашої уваги книжкові новинки по історії України, і не тільки...
Георгій Касьянов "Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-1980-х років." Книжку присвячено подіям, пов'язаним із виникненням і розвитком руху протесту у 1960-1980-х роках. У центрі уваги автора - протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в дисидентському русі, "український самвидав", репресії проти інакодумців, правозахисний рух - усі ці проблеми розглянуто в контексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду.
Для усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.
До книги Андрія Куркова "Щоденник Майдану та війни" - увійшли твори, які пов'язані однією темою - війною. Це особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, роздуми про війну.
А. Курков - журналіст, сценарист, один з письменників пострадянського простору, чиї книжки потрапили до топ-десятки європейських бестселерів.
І ще одна захоплююча новинка -
Лі Куан Ю "Із третього світу в перший. Історія Сингапуру: 1965 - 2000."
У цій книзі описується історія надзвичайних досягнень Лі Куан Ю, культової постаті сучасної Азії. Деякі з його вчинків, описані у виданні, можуть сприйматися неоднозначно, та одне не підлягає сумнівам: вони дають відповіді на багато питань.
Коли в 1965 році крихітне місто-держава Сингапур отримало незалежність, мало людей вірили, що воно довго існуватиме. Та як так сталося, що колишній британський колоніальний порт перетворився на квітучий азійський мегаполіс із найкращими у світі авіалініями, аеропортом та найбільшим торговельним портом, ба більше: посів четверте місце за розміром фактичного доходу на душу населення?
Про це дивовижне перетворення країни розповідає у своїй книжці Лі Куан Ю - харизматичний та суперечливий засновник Сингапуру.
Завітайте до бібліотеки та візьміть книгу до душі!















Нові надходження в бібліотеку!
Любі наші користувачі! Книжковий фонд бібліотеки - філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки поповнився новою краєзнавчою літературою.
Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру.
Велич кожного краю в людях, які тут живуть.
До вашої уваги книга нашого видатного земляка, уродженця села Попудні, митрополита Василя Липківського "Відродження церкви в Україні. 1917 - 1930". Яка складається з двох частин: історичний ракурс створення Української церкви в 1917 - 1930 роках та "Проповіді", твори, що мають високий духовний, просвітницький і національний зміст та не видавалися на терені України.
Василь Костянтинович Липківський (1864-1937) - одна з найбільш трагічних фігур сучасної історії України. Церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ'я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року УАПЦ.
У 1919 - 1927 роках останній настоятель та доглядач Софії Київської. Є автором "Історії Української церкви". У віці 73 років розстріляний за вироком "трійки" НКВС. 1989 року реабілітований "за відсутністю складу злочину". У 1997р. Собор УАПЦ конанізував Василя як святого в лику священномучеників.
"Реабілітовані історією. Черкаська область". Книга 11 - чергове видання науково - документальної серії, що складається з 27 томів. Про жертви політичних репресій тотального режиму, про боротьбу українців у період національно - визвольних змагань у час становлення держави Україна. Більшість архівних документів, довідки про реабілітованих з особистого архіву СБУ - публікуються вперше.
Книга призначена для широкого кола читачів.
"Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів: документальна повість, спогади". Голиш Г.М. На підставі архівних документів та спогадів подано життєпис відомого аграрія й громадсько - політичного діяча, заслуженого працівника сільського господарства України Дмитра Олександровича Лисуна.
"Палацовий ансамбль на гранітних островах" - книга серії "Дивовижі Черкащини". Є першим в українській історіографії комплексним дослідженням історії становлення палацового ансамблю в Корсуні. Ансамбль зведений на гранітних островах Росі понад 200 років тому, і свого часу був визнаний одним із найкращих в Європі.
Книга багато ілюстрована.
"Загублені села". Чигирик Н.В. - книга присвячена історії будівництва чаші Кременчуцького водосховища та його впливу на життя населення придніпровських сіл, що потрапили у зону затоплення. Особлива цінність книги в оприлюдненні маловідомих матеріалів, значного масиву фотоматеріалів.
Сучасна українська письменниця Наталія Горішна живе і працює в Черкасах. Її творчість характеризується тонкою ліричністью і глибоким філософським підтекстом. Пропонуємо вам ознайомитися з першим томом "Вибраних творів" - "Крик дощу", до якого увійшли поезії, написані впродовж 1975 - 2019 років.

Завітайте до бібліотеки, насолоджуйтеся читанням та дізнавайтесь історію рідного краю!

















Народознавчий бібліоекскурс

«Стежками українських традицій»
Копіюватська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки. завідувачка Тетяна Тертична.
Незабаром чарівне, сповнене колориту, магічне свято Івана Купала. Це дійство води, вогню, різнотрав’я та таємниць. Напередодні свята до казкової бібліотечної країни завітали діти молодшого шкільного віку та вихованці ЗДО «Струмочок» (завідуюча Наталія Миколаївна Барчук). Разом із вихователькою Маргаритою Миколаївною Поміркованою та помічницею виховательки Мальвіною Василівною Подолянюк, розглядаючи яскраві ілюстрації книг, знайомились із чудернацькими героями казкових світів. Діти захоплено слухали розповіді про книжкову фею, яка живе у бібліотечних книгах та завзято виконували її прохання бути чемними, слухняними, розумними та любити книжечки. Юні читайлики з цікавістю розглядали виставки дитячої літератури «Літо пахне запашними квітами», «Віночок з літніх квіточок» та знайомились з різноманітним царством рослин. Слухали казки та вірші про квіти, трави, літо та українські традиції, які їм розповідала помічниця феї Діана Тертична. Отримавши ласощі від книжкової феї, діти дізнались, що читати книжки так смачно як і їсти цукерки.
Весело і цікаво промайнув час зустрічі.
Маленькі користувачі з задоволенням прийняли запрошення до літературного світу та пообіцяли бути постійними читачами бібліотеки.
















Подвиг. Пам’ять. Життя
Матвіївська бібліотека філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Олена Янкова.
22 червня 1941 на світанку фашистська Германія без оголошення війни нанесла масований нищівний удар по аеродромах і залізничних вузлах, по військово-морських базах та місцях розквартирування військових частин, по багатьох містах мирних країн, де жили, працювали і мріяли звичайні люди…
Україна стала епіцентром бойових дій. За перемогу над нацизмом український народ заплатив неймовірно дорогу ціну.





Роки війни - століття пам’яті
Зарубинецька бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська. Сьогодні в Україні відзначається День скорботи і пам'яті жертв війни.
22 червня 1941 року війська фашистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати територію.Вранці 22 червня 1941 року відбулося бомбардування Києва.
Як відомо війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Саме Червона Армія втратила 6.3 млн.людей, 4.5 млн.людей потрапили в полон і зникли безвісти.
Під час війни загинув кожен п'ятий українець.





Без сім'ї і свого роду - немає нації, народу
Родовід, родина, сім'я...
То наші мами й тата, дідусі і бабусі. Сім'я тим міцніша, чим сильнішою є дружба, взаємодопомога і злагода в родині.
Ми не уявляємо свого життя без рідних людей, які завжди готові підтримати нас теплом, порадою, допомогою, любовью. Родина не мислима без любові. Це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо ми всі.
З нагоди Міжнародного дня сім'ї бібліотека - філія №1 ( Нове Місто) Монастирищенської публічної бібліотеки підготувала книжкову виставку " Без сім'ї і свого роду - немає нації, народу". Виставка організована в фойє міського будинку культури, де відбувався святковий концерт "Ми всі одна сім'я, єдина ми родина!".
З представленої літератури відвідувачі мали змогу дізнатись про традиції української родини, психологію, духовне та фізичне виховання дітей. Експозиція містила художні твори письменників, які не обійшли своєю увагою "родинну тему". Ілюстрована тематичними виданнями, що містять картини Т.Г. Шевченка, Т. Яблонської, М. Приймаченко, черкаських художників та дитячими малюнками. Оздоблена народними висловами, прислів'ями, цитатами письменників про сім'ю та родину.
Люди морально і духовно культурні виростають у сім'ях, де панує глибока повага до книжок!
Будьте здорові! Любіть свою сім'ю! Та завітайте до бібліотеки!
















"Пішохід будь уважний, дорога це не місце для ігор"
2 червня в Халаїдівській бібліотеці-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Оксана Гордєєва пройшов захід для користувачів.
І все, що почули ми вирішили спробувати на ділі. Як треба переходити через дорогу по пішохідному переходу з світлофором і без.










Світ періодики
Нові періодичні видання у бібліотеці - філії № 1 Монастирищенської публічної бібліотеки чекають на свого читача!
До уваги дорослих користувачів газети та журнали:
"Голос України" - газета Верховної Ради України,
"Літературна Україна" - газета письменників України,
"Нова молодь Черкащини" - незалежне народне видання Черкаської області,
"Зоря" - загальнополітичне видання Монастирищенського району,
"Здоров'я і довголіття" - популярна українська медична газета,
"Вкусно и просто" - кулінарний журнал.
Юним друзям пропонуємо переглянути:
"Жасмин" - захопливий журнал для дівчаток від 8 років, який допоможе опанувати різні техніки рукоділля,
"Малятко" - улюблений журнал дошкільнят і молодших школяриків,
"Ёжик" - яскрава підбірка загадок, розвиваючих головоломок та квестів.
У бібліотеці також є можливість переглянути газети минулих років.
"Цікавого і корисного у
книгах є доволі,
щоб поповнити ще знань
запас -
журнали і газети ці для
вас."
Ласкаво запрошуємо до бібліотеки!






Черкащино моя голубоока
Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Краєзнавство - один з важливих напрямків роботи Цибулівської бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотек, який сприяє вихованню у читачів любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Черкащино моя голубоока». Завідуюча бібліотекою Любов Голомаха знайомить читачів з новою літературою по краєзнавству.
Сьогодні 1червня Шарнопільською бібліотекою-філіал, бібліотекар Леся Галімханова та Завідувачка клубом Христенко була проведена конкурсно розважальна програма.В програмі ігри, розваги та вироби своїми руками.За свої перемоги дітки отримали солодощі
Дивіться на світ очима дітей,- Так буде простіше вам жити. У них завжди є півсотні ідей, Що краще і як їм робити.
До Міжнародного дня захисту дітей. Терлицька бібліотека-філія, бібліотекар Людмила Мартиновська.
1 червня - День захисту дітей. Нехай в наших дітей буде щасливе дитинство і яскраве майбутнє. В Матвіїхській бібліотеці-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Альона Янкова є книга "Майбутнє Черкащини - талановиті діти". Де зібрані таланти і Монастирищенської ТГ. Якщо комусь цікаво, ласкаво запрошую до книгозбірні, щоб ознайомитись з книгою.
Вперше Міжнародний день захисту дітей визначався в 1950-му році в 51 країні світу. В Україні свято встановлено з 1998 року. У цей день влаштовують різні розважальні заходи для дітей. Наше село не стало виключенням, ми теж привітали наших маленьких жителів села Халаїдове Монастирищенської ТГ. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру. Турбота про дітей, усвідомлення пріоритетності їх інтересів над інтересами дорослих мають стати філософією нашого життя. Бажаємо миру і злагоди кожній дитині, кожній родині, усій Україні! Наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця яких сповнені любові до дітей. Халаїдівська бібліотека-філія, бібліотекар Оксана Гордєєва ознайомила маленьких читачів з книжечками для малечі.
1 червня - Міжнародний день захисту дітей. Сім'я і дитина - це споконвічні цінності,які сповідує український народ,будуючи свою державність і розвиваючи власну культуру. 1 червня - це не лише свято з розважальними,ігровими заходами,а й нагадування,що кожен з нас зробив,щоб щоденно сяяли посмішки дітей.Кожен,що живе на цій землі,має підставити своє міцне плече малечі,захистити від біди. Давайте спільно захищати права дітей, робити все, щоб вони росли здоровими і щасливими! Всіх маленьких читачів запрошуємо відвідати Зарубинецьку бібліотеку-філію Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Валентина Бліновська 1 червня і взяти участь в маленькому святі присвяченому Дню захисту дітей.
Цікаві книжечки - дітям! Шановні маленькі читачі та їх батьки, для вас є приємна новина! До міської бібліотеки-філії №1 Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Людмила Красноголовець надійшли яскраві чарівні новинки. Представляємо вашій увазі казки Шарля Перро "Кіт у чоботях" та "Спляча красуня" з доповненою віртуальною реальністю серії "Читай та Грайся". На сторінках книжки казка оживає за допомогою мобільного додатку WowBox AR, який безкоштовно завантажується на гаджет і дає чудову можливість побачити казкову історію та погратись з її героями. Ці видання з запитаннями для роздумів дітям та порадами для батьків, і аудіоверсією казки чотирма мовами. Роль книги у житті людини важко переоцінити. Одним із основних засобів виховання дітей є активне залучення до читання. У фонді бібліотеки є чимало цікавої дитячої літератури. Шановні батьки, кличте свою малечу і поринайте разом у світ фантазій, пригод та почуттів! Запрошуємо на літні читання!
Веселись, відпочивай та про книгу не забувай. Діти, літо вже активно стукає в двері, тому час запастись літературою для приємного читання. Хто ж не любить сісти із книгою під шум літнього дощу та поринути у захопливий світ разом з улюбленими героями. Матвіївська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Альона Янкова пропонує вашій увазі цікаві дитячі книжечки, від яких важко відірватись. Тому запрошую на літні читання. Нехай це літо буде не лише теплим, а й сповненим пригод!
Шановні батьки! Змалечку ви розповідали своєму малюку казки,а тепер час діткам самим поринути у захоплюючий світ чарівних казок,у яких сміливі та мудрі герої зазнають незвичайних та небезпечних пригод.Проте їм завжди на допомогу приходять вірні друзі,на темні сили очікує неминуча поразка,бо справедливість не на їхньому боці.У Терлицькій бібліотеці-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, бібліотекар Людмила Мартиновська багато нових надходжень для дитячого читання.Запрошую ваших діток разом з героями казок здійснити дивовижну подорож,яка поповнить дитячу скарбничку знань новими цікавинками.Також надійшли цікаві інтерактивні книги Шарля Перро "Спляча красуня"і "Кіт у чоботях".Маленькі читачі можуть поринути у чарівний світ віртуальної реальності разом із книгою в руках-це досить цікаво і захоплююче.Для старших діток теж багато цікавих різножанрових книг.
Читання - це не лише чудовий спосіб проведення дозвілля, а й відмінний інструмент для підтримки психічного і фізичного здоров'я. Чим більше людина читає, тим уважніше вона ставиться до того, чого інші не бачать. Адже читаючи художню чи наукову літературу, читач співпереживає разом з героями, живе його подіями. Читання робить нас розумнішими, покращує пам'ять, збагачує наш словниковий запас, що згодом прикрашає нашу мову спілкування, підвищує нашу грамотність. Всього 6 хвилин читання книги знижує рівень стресу. Читання розвиває нас у багатьох напрямках: робить нас розумними, уважними, чуйними, покращує пам'ять, знижує рівень стресу, підвищує пильність. А тому читайте багато гарних, емоційних, пізнавальних і надихаючих книг!!! Розповідь бібліотекаря Зарубинецької бібліотеки-філіал Монастирищенської публічної бібліотеки, Валентини Бліновської. Мені самій подобаються історичні книги, причому з дитинства читаю саме їх. Зовсім недавно прочитала книгу нашого земляка Василя Шкляра "Залишинець ". Бажання прочитати саме цю книгу було давно ."Залишинець", або інша назва "Чорний ворон "- історичний роман отримав декілька літературних премій і написаний в 2009 році. Цей роман про історію боротьби повстанців проти радянської влади в двадцяті роки минулого століття. Книга ця жива і цікаво написана. Читаючи ії неможливо не переживати за головного героя і його побратимів, не гордитись їх боротьбою за свою Батьківщину. Для них була важливіша доля країни, чим своя. Рекомендую прочитати цей історичний роман, свою історію треба знати!
Читання - крок у майбутнє. Розповідь бібліотекаря Лукашівської бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, Людмили Айбен. Чомусь вважають, що старі книги нецікаві. А я хочу розповісти про книгу, яка змінила мій світогляд. Коли я була малою, тато приніс мені книгу, стару з потертою палітуркою. Він знайшов її на макулатурі. Я ще не вміла читати, але розгорнувши книжечку, розглядала малюнки, нюхала її сторінки. Вони пахнули давниною та чимось загадковим. Я чекала доки прийде з роботи тато і прочитає мені хоч одну сторінку. Я мріяла швидше піти до школи і навчитися читати. Яке було для мене щастя самій читати! Книжечка була датована десь 1954 чи 1957 роком, я вже не пам'ятаю. Не пам'ятаю я й автора. Але її назву я пам'ятаю досі. «Дивовижне каміння». Сказати, що я любила цю книгу, це нічого не сказати, я нею жила! Вона була зі мною всюди. Я пошила сумочку і носила книгу завжди з собою. Це був мій скарб! В ній розповідалося про створення гірських порід, корисних копалин, дорогоцінних каменів. А які там були ілюстрації ! Що аж кортіло дізнатися, про що розповідається. Ця книга стала для мене відкриттям дивовижного світу природи, історії, географії. Я обожнювала ці предмети шкільної програми. Влітку я перечитувала майже всі запрограмовані книги. Нажаль книгу я загубила, дала комусь прочитати і мені її не повернули. Але ця книга залишається в моєму серці . Адже вона відкрила мені дивовижний світ каміння.Воно для мене кольорове, саме так, не сіре, я кольрове дивовижне каміння. І навіть в дорослому віці я на згадку беру собі камінник.
Цьогоріч День вишиванки в Україні відзначають 20 травня. Вишиванка - це не просто одяг. Це щось дуже особливе, святе та рідне. Вишиванка - символ, що зберігає наше коріння, нашу історію. Історія вишивки сягає своїм корінням у глибину віків. Вишивала в Україні у всіх регіонах. Вишивали переважно чорними, синіми, червоними та білими нитками, гладдю або хрестиком. Носити вишиту сорочку - патріотично і стильно . В давнину вірили, що вишита сорочка, оберігає людину, дарує її гарну долю і здоров'я ! З святом вишиванки !!! До цієї дати долучилися і бібліотекарі бібліотек-філіалів Монастирищенської публічної бібліотеки. Бібліотекар Зарубинецької БФ, Валентина Бліновська
Терлицька БФ, бібліотекар Людмила Мартиновська підготувала виставку-огляд: "Розгортаю життя, як сувій полотна..."
Лукашівська БФ, завідувачка Людмила Айбен "Вишиванка - генетичний код українського народу!"
Завідувачка Цибулівської та Антонінської БФ, Любов Голомаха "Вишиванка - символ України"
Бібліотекар Княже-Криницької БФ, Алекперова Альона
Матвіїхська БФ, бібліотекар Альона Янкова
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі, вірності та любові. Вона дуже тісно увійшла в наше життя і в Україні відзначається свято День вишиванки. Цього року свято відзначається 20 травня. Аврамівська, Матвіїхська Лукашівська, Цибулівська бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотеки до цієї дати оформили книжкові виставки, альбоми майстринь-вишивальниць свого села.
Бережи українське – носи вишиванку! Декілька родин, люб’язно прийняли запрошення відвідати світлицю однієї господи , яка є при Летичівській бібліотеці філії Монастирищенської публічної бібліотеки. Чотири родини: Марчуків, Яловенків, Стадників, Чуйковських дали згоду бути фото моделями для виставки, яку ми присвятили відразу трьом гарним травневим святам: День матері, День родини, День вишиванки, ото ж ми, об’єднали їх в одне свято та ще й хотілось не забути про бібліотеку, про духовність, про традиції і обряди нашого народу. Слово мама, зазвичай, ми говоримо першим в житті,читаємо його першим, тому воно є святим для кожної людини, а бабуся це теж мама, але доросліша, мудріша , поважніша. В родині ці дві жінки є оберегами кожного члена сім’ї, бо хороша родина – це тепло, затишок, любов, повага, традиції, які започатковуються з дитинства і беруться з собою у доросле життя. Свято вишиванки, яке ми святкуємо з 2006 року – воно відображає особливу національну традицію українського народу. П’ятнадцять років ми одягаємо вишиванку, яка є нашим традиційним одягом, оберегом кожної людини. Коли всі в родині одягають вишиванку, повірте, бере гордість. Дякуємо бабусі Ніні Яловенко та її онучатам –Артурові та Ангелінці та їх мамі Тані Гоменюк; матусі Марині Марчук та її доні Настуні; мамі Тані Стадник та її чудовим діткам –Анічці та Дімчику, молодій мамі Любашці Чуйковській та її малесенькій донечці-квіточці Ангелінці, за світлини, які ми зробили в світлиці однієї господи, до речі, після оновлення. Валя Рябець, завідувачка Летичівської бібліотеки філії запрошую всіх бажаючих відвідати нашу світлицю. Бережіть українське, шануйте матір, носіть вишиванку не лише на свято, а завжди, і нехай вона береже вас від бід і зла.
Святкуємо ювілей. Летичівська філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Валентина Рябець пропонує до перегляду виставку-портрет «Рукописи не горять» присвячену Михайлу Опанасовичу Булгакову, який народився в 1891 році 15 травня в Києві. Ось декілька цікавих фактів з його життя: у родині було семеро дітей, Михайло Опанасович був найстаршим, 28 років із своїх 49, він прожив у Києві. До речі, Київ, займав особливе місце в його житті і творчості. Перший твір він написав у 7 років "Пригоди Світлани", у 8 років прочитав "Собор Парижської Богоматері", пам'ять мав виняткову, колекціонував театральні квитки, був тричі одружений. Написав багато романів, повістей, п'єс, кіносценаріїв, фейлетонів, оповідань. Відносини з радянською владою складались досить складно, тому багато його творів зустрілись з читачем не відразу. Так, наприклад, роман "Майстер і Маргарита" Булгаков писав цілих 10 років, а вперше був опублікований лише в 1966 році. В бібліотеках є багато творів письменника, перечитавши які, отримаєте насолоду. Давайте згадаємо героїв безсмертних романів та повістей Михайла Булгакова: "Біла Гвардія", "Майстер і Маргарита", "Собаче серце", "Іван Васильович " і багато інших. Запрошуємо до читання!
Нові книги в бібліотеці. Сьогодні бібліотеки покликані позитивно впливати на естетичні смаки читачів, сприяти, щоб читання стало для них щоденною потребою; представляти панораму сучасної української літератури як невід’ємну частину національної культури. Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, бібліотекарі враховують, що більшість інформації людина сприймає за допомогою зору. Живе спостереження, тобто наочне сприйняття, є початком усякого пізнання. Саме книжкові виставки створюють позитивний імідж бібліотеки. З метою привернення уваги користувачів бібліотеки до читання та полегшення пошуку необхідних видань в бібліотеці – новинок сучасної літератури Аврамівська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Людмила Дибська, оформляє книжкові виставки, які викликають у читачів емоції, не залишають їх байдужими.
Я душу пустив у душу народу. Сьогодні, 14 травня Україна відзначає 150 - річчя від дня народження видатного українського письменника - новеліста, громадського діяча, просвітителя, майстра "різьбленого як камінь" слова Василя Семеновича Стефаника. "Його новели - як найкращі народні пісні, в яких нема риторики, ані сентиментальності, а тільки наочне, голе, просте, не підфарбоване життя, дуже часто сумна дійсність, але оздоблена золотом найправдивішої поезії" - писав про В. Стефаника Іван Франко. З нагоди ювілею письменника у Копіюватській сільській бібліотеці Монастирищенської публічної бібліотеки відбулась літературна година "Я душу пустив у душу народу". (На фото завідувачка Тетьяна Тертична та здобувачі освіти Копіюватського ЗЗСО).
14 травня - 150 років від дня народження українського прозаїка Василя Семеновича Стефаника. Василь Стефаник – талановитий український письменник-реаліст, може, неперевершений до цього майстер стислої соціально-психологічної новели. Його творчість припадає на кінець ХІХ та першу третину нашого століття. Василь Семенович Стефаник народився у сім’ї заможного господаря 14 травня 1871 р. в селі Русові поблизу старовинного міста Снятина на Станіславщині. Навчався він у Русівській і Снятинській школах. У 1883 році поступив до польської класичної гімназії у м. Коломиї. Там подружив із Лесем Мартовичем, який став пізніше письменником-сатириком. Стефаник у гімназії багато читав. Особливо великий вплив зродили на нього твори Т. Шевченка, І. Франка і російського реаліста Г. Успенського. за участь у таємному гуртку та за агітаційно-освітню роботу серед селян Стефаника і групу його товаришів виключили з гімназії в 1890 р. Завершував він середню освіту в німецькій класичній гімназії в м. Дрогобичі. Тут особисто познайомився з Іваном Франком, зустрічався з ним, писав статті для прогресивних Франкових видань, виступав на зібраннях селян. Помер В. Стефаник 7 грудня 1936 р. Коли селяни Русова об’єдналися в колгосп, його назвали ім’ям славного земляка. У хаті письменника за рішенням Уряду створений літературно-меморіальний музей. Згодом ім’я Стефаника було присвоєне Івано-Франківському педінституту. Пам’ятники видатному майстрові слова звелися в Русові, Снятині, Львові … А головне – його твори прийшли в кожну хату. Запрошуємо ознайомитись з творчістю Василя Стефаника в Леськіській та Матвіївській бібліотеках-філіях, завідувачка Альона Янкова Монастирищенської публічної бібліотеки.
Зловісне відлуння Чорнобиля. 35 років тому сталося лихо, трагедія, катастрофа, біда усієї планети. На ЧАЕС, сталася аварія, яка забрала багато життів. Вона могла б обернутись більшою бідою, як би не люди... Вони рятували нас, і нашу планету. Багато їх уже немає з нами, Царство їм небесне, але тих, хто з нами живе поруч, ми повинні знати і шанувати, завдячуючи їм життям. В селі Летичівка поруч з нами живуть ліквідатори ЧАЕС: Кузьменко Микола Іванович, Воловик Віктор Андрійович, Шкляр Анатолій Григорович, Сук Микола Володимирович, Гулько Борис Леонідович, Бойко Микола Сергійович, Музиченко Віктор Володимирович, Желізний Анатолій Сергійович, Малишко Сергій Васильович, Смітюх Петро Павлович, та дружини загиблих ліквідаторів - Пірог Ганна Антонівна, Шквира Євгенія Іванівна, Соловищук Олена Ігнатівна, Грицаюк Любов Андріївна. Хочеться вклонитись до землі перед цими людьми, подякувати, побажати їм,та їхнім родинам здоров'я і многії літа. В Летичівській бібліотеці філіалі Монастирищенської публічної бібліотеки цій даті присвячена виставка "Зловісне відлуння Чорнобиля ". Ще раз велика вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров'я і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Блакитні простори, зелені ліси - ніде не знайдеш ти такої краси. 21 квітня -День Землі. Весь світ святкує це свято, бо земну красу потрібно зберігати, не руйнувати, а примножувати. Цей день єднає всіх не байдужих людей, які захищають навколишнє середовище і зберігають ті багацтва, якими наділила нас природа. Ми, дорослі, повинні дбайливо ставитись до всього, що нас оточує і вчити своїм прикладом діток. Учні 2-го класу, разом з вчителькою Зіменс Ларисо Іванівно, досліджують природу та побут свого села Летичівка. Вони сьогодні побували в Летичівській бібліотеці філіалі Монастирищенської публічної бібліотеки почули багато цікавого та оглянули виставку: "Чисте повітря - це скарб, чиста водиця - це скарб, чиста планета - це скарб, бережімо все, що маємо.
Співпраця освіти та культури. 1 квітня в Летичівській бібліотеці філіалі Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Рябець Валентина, пройшли онлайн-навчання на тему "Технології формування гендерної чутливості освітянського процесу", проводила пані Крутенко Ольга, з Черкаського інституту освіти та післядипломної пілготовки та вебінар на тему "Розбудова внутрішньої системи забеспечення якості освіти у закладах освіти" для директорів дитячих садочків. Вебінар провели фахівці з управління держслужби в Черкаській області. Директорки дитячих закладів с.Летичівка Бабурець Оксана та с.Княжа-Криниця, Шваюк Надія. Під час лекцій-спілкувань учасники відкрили для себе багато нового і цікавого. Після навчання присутні ознайомились з новою літературою, яка є в бібліотеці та виставками.
Сміх продовжує життя. Хто гарно сміється, тому довго живеться. Летичівська бібліотека-філія Монастирищенської публічної бібліотеки запрошує відвідати виставку, щоб покращати свій настрій, продовжити своє життя. Ото ж смійтеся на здоров'я!!!
Птахи -це пісня, користь, політ і наша культура. 1 квітня Міжнародний день птахів. Кожен рік ми святкуємо це свято з радістю, бо повернення птахів додому - це прихід весни, нового життя. Неоціненну користь приносять птахи людині, а ми все життя віддячуємо їм за це. Пташина тематика в житті людини, займає важливе місце. На рушниках, сорочках, картинах, скатертинах в українських піснях - пташина тема мала і має велике значення, для нас, українців. На Україні багато улюблених птахів, але є такі, що вважаються народними символами: лелеки, ластівки, журавлики, жайворонки, лебеді... Спів пташок покращує наше самопочуття і самі ми любимо співати про птахів пісні, скільки їх є і не передати «...Закувала зозуленька, прилетіла перепілонька, соловейко чого рано встаєш , налетіли журавлі, ой горе тій чайці, ой літає соколенько по полі, летів пташок понад воду, закувала сиза зозуленька в лісі над горою, та багато інших... (хто згадає ще пишіть...) Ото ж давайте не лише 1 квітня а все життя турбуватись про птахів, бо вони є частиною нашого з вами життя, нашої української культури і нехай кожної весни до нас повертаються співочі наші друзі і ціле літо нас радують піснями. До вашої уваги виставка присвячена птахам в Летичівській бібліотеці філіалі Монастирищенської публічної бібліотеки, книги, журнали, вишиті рушники, серветки, картини.
Праця та відпочинок. Гарно потрудились, непогано передихнули, завітавши до Летичівської бібліотеки філії Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Валентина Рябець, щоб переглянути та ознайомитись з книжковими новинками та виставками. Тож сьогодні, 30 березня, гарний день для нашої бібліотеки, дякую своїм відвідувачам і дорослим, і малятам, що цікавляться новою літературою, яку Летичівська бібліотека філія Монастирищенської публічної бібліотеки отримала. Хто багато читає, той багато знає...
29 березня 140 років від дня народження Марії Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської) - народної вчительки, поетеси, яка за 60 років літературної діяльності створила сотні великих і малих поетичних, прозових творів, які ввійшли до золотого фонду дитячої літератури. В Летичівській бібліотеці-філії Монастирищенської публічної бібліотеки, завідувачка Валентина Рябець, для вас, любі друзі, підготувала ознайомчу виставку до ювілею "Учись маленький".Віршики, казочки, загадки, ювілярші, навчать вас, "як зло оминати, а добро чинити".
Летичівська бібліотека -філія Монастирищенської публічної бібліотеки запрошує на виставку -знайомство з "Лісовою піснею". В цьому році, ми святкуємо не лише ювілей Лесі Українки, а ще й минає 110років з написання гімну краси природи та людини, філософсько фольклорно -міфічної драми "ЛІСОВА ПІСНЯ", про добро і зло, вірність і зраду, про красу людських почуттів, необхідність збереження гармонії між людиною та природою. Цей шедевр поетеса написала за три тижні, ідея створення твору була навіяна спогадами дитинства. Національний банк ввів в обіг пам'ятну монету номіналом 20 гривень де на реверсі монети зображено образ Мавки та Лукаша. (28лютого 2011року монета була введена в обіг, до100 річчя написання твору) Всіх, хто не читав, чи вже призабув героїв драми, запрошую до своєї бібліотеки, бо ж весна прийшла...
"Хай буде легко. Дотиком пера. Хай буде вічно. Спомином пресвітлим" Не завжди Україні випадало мати поетів, рівних епохам. Не тільки епохам, у які вони жили, а й тим, які грядуть. Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка... Цю велику трійцю національних месій продовжила наша сучасниця Ліна Костенко. Вона вивела нашу літературу на світову орбіту, давши їй нову якість, відкривши для Європи і всього світу нові темп, образи, трагедії і гармонії, властиві українській землі. Копіюватська бібліотека філія, завідувачка Тетяна Тертична до цієї знаменної дати підготувала фото-презентацію
Халаїдівська бібліотека філія, бібліотекар Оксана Гордєєва підготувала і провела 19 березня тематичний захід до дня народження видатної поетеси України - Ліни Василівни Костенко
Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! В своїй хаті своя правда і воля святая ... 9 березня український народ відзначає День народження Тараса Григоровича Шевченка. Він залишив нам свої неоціненні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини у мільйонів українців, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. В часи найбільших випробувань ми надихались його Словом, знаходили в них сенси і так багато любові до рідного і так багато правди про ворога… Летичівська бібліотека філія, завідувачка Валентина Рябець,Аврамівська бібліотека філія, завідувачка Людмила Дибська. Коритнянська бібліотека філія, завідувачка Алла Крук до 207-річниці від дня народження Т. Г. Шевченка – видатного українського поета, художника, мислителя презентували книжкові виставки до Шевченківських днів. Творчість Шевченка – це його душа, і в ній він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. Дякуємо тобі, Кобзарю! З Днем народження, Тарасе!
"Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон" (Ліна Костенко) Березень розпочинається з днів, присвячених пам'яті генію української нації, людині з світовим ім'ям - Тарасу Григоровичу Шевченку. Саме він є втіленням державності, символом, що надихає жити, боротися, кохати, як вічна святиня, як невмируща душа і пам'ять українського народу. Його творчість багатогранна і пророча. Тарасові вірші стали піснями, думи - історичними роздумами, а мальовнича творчість - джерелом натхнення для митців усього світу. Шевченківські дні відзначаються в усіх культурно - просвітницьких осередках України. Зокрема у Теолинській та Копіюватській бібліотеках філіях, завідувачка Тетяна Тертична, проведено огляди літератури представленої на книжкових виставках: "Шевченків заповіт", "Т. Г. Шевченко - геній української нації", "Шевченкова криниця". Творчість великого Кобзаря - це одкровення для кожного українця. Ми, як нащадки, маємо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами. Любові до України навчайтесь у Шевченка!

Немає коментарів:

Дописати коментар