пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Чорнобиль: наша біль і тривога

 Із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею було організовано флешмоб «Чорнобиль. Ми пам’ятаємо», а в читальній залі книгозбірні організовано відео-перегляд та круглий стіл «Чорнобиль: наша біль і тривога»,

четвер, 25 квітня 2024 р.

Чорний біль над білим світом

 «Чорний біль над білим світом» - під такою назвою відбувся інформаційний захід для здобувачів освіти груп №271, 272 Монастирищенського професійного ліцею, підготовлений відділом обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки до 38-х роковин Чорнобильської трагедії.

вівторок, 23 квітня 2024 р.

Чорнобиль – загублений світ

 Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-аварії, випробування маловивченого реактора подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися.
   Історико-екологічний екскурс: «Чорнобиль – загублений світ»

Чорнобиль мовою документів

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи. 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, біля півмільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року більше 90 тисяч осіб були евакуйовані із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.

    До відзначення 38-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії в читальній залі Монастирищенській публічній бібліотеці відбувся екологічний репортаж «Чорнобиль мовою документів»

Чорнобиль... Весни обірване суцвіття

 До відзначення 38-ї річниці з дня Чорнобильської трагедії в фоє Монастирищенської публічної бібліотеки експонується книжкова виставка-досьє: "Чорнобиль... Весни обірване суцвіття",

Книга - мудрість віків

 Сьогодні Всесвітній день книги та авторського права.
      Монастирищенська публічна бібліотека та її читачі вітають всіх дотичних до цієї дати: видавців, авторів, редакторів, письменників, друкарів, благодійників – всіх, завдяки кому ми маємо сучасну україномовну книгу.

понеділок, 22 квітня 2024 р.

Реалізація Стратегії розвитку читання

Впровадження Стратегії розвитку читання на 2023 - 2032 роки "Читання як життєва стратегія" (розпорядження Кабінету Міністрів України від 03 березня 2023р. №190-р)   має на меті набуття звички читання як щоденної практики, а також формування читацької грамотності, що визначають можливості для якісного здобуття освіти, розвитку критичного мислення, самореалізації особистості та загалом більшої задоволеності життям в умовах інформаційного перенасичення, нестабільної політичної чи економічної ситуації в державі.
Бібліотекарі Монастирищенської громади докладають чимало зусиль щодо якісного наповнення книжкових фондів в умовах війни, коли багато державних програм не працює. Ведеться активна робота в соціальних мережах, популяризуються українські автори та видання, послуги бібліотеки, соціокультурна діяльність. Бібліотекарі беруть участь в книжкових акціях,

середа, 17 квітня 2024 р.

Прояви булінгу в молодіжному середовищі

Монастирищенська публічна бібліотека продовжила цикл профілактичних та інформаційних заходів щодо протидії булінгу серед юнацтва, присвячених Міжнародному дню протидії булінгу (4 травня).
Учасниками сьогоднішнього диспуту «Прояви булінгу в молодіжному середовищі» стали здобувачі освіти ряду груп Монастирищенського професійного ліцею.

Нові надходження від Українського інституту книги

 Монастирищенська публічна бібліотека в рамках «Мистецького конкурсу культурно-мистецьких проектів» отримала від Українського інституту книги 200 примірників книг

понеділок, 15 квітня 2024 р.

Стоп Булінг

 Монастирищенська публічна бібліотека продовжує цикл просвітницьких  і профілактичних заходів щодо протидії булінгу серед дітей та юнацтва, приурочених Міжнародному дню протидії булінгу (4 травня).

середа, 10 квітня 2024 р.

Зупини булінг! Захисти себе і друга

 «Зупини булінг! Захисти себе і друга» під такою назвою відбувся відвертий діалог із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею, підготовлений бібліотекарем юнацького абонементу Монастирищенської публічної бібліотеки в співпраці з класним керівником групи №271 Ольгою Тадєєвою.

вівторок, 9 квітня 2024 р.

Нові надходження!

 Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книга здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником.
На відділ обслуговування Монастирищенської публічної бібліотеки з відділу комплектування

пʼятниця, 5 квітня 2024 р.

Бібліотечне закулісся

 В бібліотеці чимало щоденної роботи, яка непомітна нашим користувачам. Соціокультурна діяльність публічної бібліотеки – «видима» частина бібліотечної повсякденності. Велика кількість робочого часу приділяється роботі з книжковим фондом, тій самій «невидимій», але такій трудомісткій і важливій частині, адже бібліотечний фонд – основа діяльності кожної бібліотеки.

Національні меншини в Україні захищені правом

 На виконання Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період на 2024-2025рр. у Черкаській області, з метою підвищення рівня обізнаності про культуру, історію, мову, мистецькі та інші надбання національних меншин і корінних народів України, впровадження програми «Дотримання прав людини та протидія дискримінації», яка передбачає обговорення питань дотримання прав людини, зокрема, забезпечення правового захисту і протидії дискримінації осіб, що належать до ромської національної меншини та до Міжнародного дня ромів 8 квітня працівники Монастирищенської публічної бібліотеки для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею (групи №268 та 271, кл.керівники М.Ліщинський та О.Тадєєва) була проведена інформаційна година «Національні меншини в Україні захищені правом».

середа, 3 квітня 2024 р.

Безпека мого життя

Безпека під час війни є важливим питанням сьогодення. Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою, бути свідомими, а неповнолітнім важливо дотримуватися правил безпеки, щоб захистити себе та своїх близьких.
До Всесвітнього дня здоров’я (7 квітня) та з метою інформування юнацтва з небезпечними викликами та ситуаціями Монастирищенська публічна бібліотека спільно з класним керівником групи№272 Монастирищенського професійного ліцею Ольгою Мельник було організовано диспут: «Безпека мого життя в умовах війни».

Бібліотечна справа Черкащини: від першоджерел до сьогодення

 Працівники Монастирищенської публічної бібліотеки та Аврамівської бібліотеки філіал взяли онлайн-участь в науково-практичній конференції з міжнародною участю «Бібліотечна справа Черкащини: від першоджерел до сьогодення» присвячену 70-річчю утворення Черкаської області, 125-й річниці з часу заснування першої публічної бібліотеки у м. Черкаси та 70-й річниці, відколи вона набула статусу обласного закладу, 70-річчю обласної бібліотеки для дітей.

Українська книга — це зброя, а бібліотека — її арсенал!

Читання книг – своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм, переживати важкі часи та повітряні тривоги. Книга здатна одночасно активізувати мислення, розслабити та відволікти від проблем. Також читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження. 
Як добре, коли потреби пересічних людей, читачів бібліотеки розуміють українські видавництва!Монастирищенська публічна бібліотека звернулась з проханням до одного з авторитетних видавництв України - Видавництву Pabulum,

понеділок, 1 квітня 2024 р.

Микола Гоголь - 215

 1 квітня ми відзначаємо день народження Миколи Васильовича Гоголя (1809 - 1852) — великого українця, який народився в селі Сорочинці Полтавської губернії в небагатій поміщицькій сім’ї і став знаним письменником.

Хаб цифрової освіти

 Шановні жителі громади!
Нагадуємо, що  Монастирищенська публічна бібліотека являється офіційним хабом цифрової грамотності.