неділя, 25 лютого 2024 р.

Крим - це Україна

 В цей день ми згадуємо та вшановуємо мужність тисяч кримців, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

До Дня спротиву окупації Криму в Монастирищенській публічній бібліотеці облаштовано книжкову виставку-док: «День кримського спротиву російській окупації»,

на якій зібрано матеріали з історії Криму, боротьбу кримськотатарського народу за свою автономію та висвітлюється період окупації Криму росією.

Для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею було проведено інформину: «26 лютого. Ми пам’ятаємо!», на якій було розкрито історичні події в Криму, які передували вторгненню росії в Україну, ознайомлено з літературою по цій темі.

Війна росії проти України почалася з Криму. 24 лютого 2014 року кораблі військово-морського флоту РФ, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійську «зелених чоловічків» разом із бойовою технікою та вийшли курсом на Севастополь.

25 лютого будівлю Верховної Ради Автономної Республіки Крим у Сімферополі пікетували близько 400 проросійськи налаштованих людей. Вони вимагали зняти державну символіку України, а ще – провести позачергову сесію, на якій прийняти рішення про референдум за незалежність Криму.

Щоб не допустити такого розвитку подій, 26 лютого під стінами парламенту Криму відбувся проукраїнський мітинг. На заклик Меджлісу тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей вийшли на мирний протест, щоб чинити спротив російській окупації та підтримати цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Завдяки зібранню того дня кримчанам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України.

27 лютого, о 5-й ранку до парламенту та уряду Криму ввійшли регулярні військові формування рф  і захопили будівлі. 28 лютого Верховна Рада Криму під «наглядом» військовослужбовців рф проголосувала за проведення референдуму про статус Криму. Того ж дня російські підрозділи почали блокувати українські військові частини та об’єкти на півострові, захопили аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини.

16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. Цей захід, зрежисований Росією, бойкотували кримські татари та інші проукраїнськи налаштовані жителі півострова. 25 березня росіяни захопили останню військову частину, що тримала український прапор у Криму – морський тральник «Черкаси» ВМС України. Обороні останнього українського корабля в Криму присвячений фільм Тимура Ященка «Черкаси». 

Відтоді триває незаконна анексія й тимчасова окупація півострова росією. Після встановлення контролю над Кримом окупаційна влада розпочала незаконні, політично вмотивовані переслідування громадських активістів. Однією з перших і показових стала «справа 26 лютого».

Тримаємося, браття! Крим – це Україна!












Немає коментарів:

Дописати коментар