Книги-ювіляри
- Головна сторінка
- Бібліотеки системи
- Бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотеки
- Акції та вікторини
- Семінари
- Нові надходження
- Друковані видання
- Герої Монастирищини. Альманах пам’яті
- Книги-ювіляри
- Періодика
- Бібліотека на сторінках періодичних видань
- Алея майстрів
- Монастирищина - край літературних талантів
- Контакти
- Дія. Освіта
- Корисні посилання
четвер, 15 квітня 2021 р.
Етикет Інтернет-спілкування
Всесвітня мережа — не лише простір для отримання знань, а й місце небезпек, якщо не знати простих правил поведінки в мережі й не володіти знаннями, як себе захистити.
З метою зробити Інтернет безпечним для дітей і молоді, з дотриманням карантинних умов, працівниками Монастирищенської публічної бібліотеки був проведений діалог-застереження «Небезпечний світ Інтернет-павутини» для здобувачі освіти Монастирищенського професійного ліцею (група №262, кл. керівник Мельник Ольга Іванівна).
Для підлітків особливо важливо знати правила безпечної поведінки в Інтернет-просторі. Для цього віку характерні переживання, пов’язані з власною зовнішністю, прийняттям їх однолітками, визнанням оточуючими їх здібностей і вмінь. Відкриття нових сторін речей і процесів викликає нові потреби, мотиви, бажання, інтереси, цінності. Підлітки шукають себе, тому нерідко страждають від почуття самотності і не відчувають себе членами суспільства. У кіберпросторі вони задовольняють свою потребу в спілкуванні і знаходять друзів. Дитина має вміти орієнтуватися у просторі Мережі, правильно користуватися пошуковими сервісами, відсіювати небажані електронні повідомлення, за жодних обставин не надавати про себе в Мережу особисту інформацію, поважати авторські права. Скачуючи з інтернету файли аудіо-, відео-або текстового форматів, можна не тільки порушити закон, а й завантажити вірус чи програму-шпигуна на власний комп’ютер.
На заході розглядались питання уникнення та попередження комп’ютерної залежності, доступу до небажаного контенту, Інтернет-шахрайства, кібербулінгу, онлайн-насильства. Ці та інші правила поводження, отримані рекомендації, використання за необхідності чат-боту «Кіберпес» зменшить вірогідність потрапляння до Інтернету небажаної інформації, особистих даних тощо.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар