четвер, 26 червня 2025 р.

Наркотики: умій сказати «Ні!

Всесвітній день боротьби з наркотиками відзначається 26 червня кожного року з метою посилення дій і співпраці для досягнення світу вільного від зловживання наркотиками.
З метою інформування молоді про наркотики та їх вплив на організм людини на юнацькому абонементі Монастирищенської публічної бібліотеки організовано виставку-застереження: «Наркотики: умій сказати «Ні!», біля якої проводяться профілактичні бесіди про згубний вплив наркотиків на організм людини: «Молодь за життя без наркотиків!».
Під час бесід обговорювались наслідки, які можуть бути від вживання наркотиків:
-з’являється залежність на рівні біології та психіки. Велика кількість біологічних процесів у людському тілі починає відбуватися перекручено;
-людина не контролює себе як раніше, це роблять за неї люди, які постачають наркотики;
-руйнується нервова система, печінка, нирки, зношується серцевий м’яз, термін життя скорочується;
-прийом наркотиків ін’єкційно супроводжують невиліковні хвороби: СНІД, гепатити;
-людина, яка вживає наркотики, неминуче «влазить» у кримінал;
-депресія – основний стан душі; зникає лише після прийняття чергової дози наркотику.
Серед наркозалежних високий відсоток самогубств. Не рідкісні випадки, коли навіть під час першої спроби людина гине від зупинки дихання або зупинки серця. В інших випадках може розвинутись параліч. Є наркотики, після навіть одноразового прийому яких може виникнути психічне захворювання чи психічний дефект.
Найголовніше важливо знати про наслідки цієї недуги. Лікування наслідків наркоманії буває довгим, дорогим і болісним, і не завжди вдається відновити здоров’я повною мірою. Багато ушкоджень організму незворотні. Тому перед тим, як прийняти рішення про вживання наркотику, варто замислитися над тим, у що незабаром виллється короткочасна ейфорія та втеча від життєвих труднощів.
Поради, які ми даємо, щоб убезпечитися від проблем з наркотиками?
• зробити для себе неприпустимою саму думку про можливість коли-небудь «спробувати»;
• потрібно навчитися говорити «НІ!» і собі та іншим, коли йдеться про наркотики;
• уникати компанії та місця, де вживають наркотики.
Наркоманія залишається важливою соціальною і медичною проблемою. Основна мета профілактики наркоманії є формування у населення і, особливо, у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Велике значення має організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу, а також вчасне інформування та відверті бесіди, як з батьками, так і в навчальних закладах, бібліотеках.











Немає коментарів:

Дописати коментар