понеділок, 27 січня 2025 р.

Трагедія Голокосту: історія та пам’ять

 27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, серед ініціаторів встановлення якого була й Україна.
Дату дня пам’яті Генасамблеєю ООН обрано не випадково – 27 січня 1945 року було звільнено концентраційний табір Освенцім, у якому загинули від 1,5 до 4 млн людей.
З метою вшанування жертв Голокосту, ознайомлення юнацтва з невідомими сторінками Другої світової війни, промоції книг від Українського інституту книги в читальній залі публічної бібліотеки було проведено історичну панораму: "Трагедія Голокосту: історія та пам’ять" для здобувачів освіти 10-Б класу (вчитель Світлана Савченко) ліцей «Ерудит» .
Перед учасниками заходу було проілюстровано події Голокосту, що відбувався по всій Європі з 1933 по 1945 роки, розкрито поняття геноциду, нацизму, зазначено, яких страшних людських втрат зазнав світ через політику шовінізму, непримиренності та нацизму тирана та диктатора Гітлера. Молодь було ознайомлено з трагедіями, які зазнала Монастирищина (Поперечний яр), Київ (Бабин Яр), інші міста нашої багатостраждальної країни. Презентовано книжкові видання, в яких зображуються трагедії і долі як окремих людей, так і цілого народу, переглянуто відеопрезентацію про події Голокосту та їх наслідки.
Голокост був систематичним, державним переслідуванням і вбивством шести мільйонів європейських євреїв нацистським режимом Німеччини та його союзниками й колабораціоністами. Пам’ять та уроки історії людство повинне пам’ятати, щоб не стати жертвами, катами чи пасивними спостерігачами...
Пам’ятаємо, з сумом схиляємо голови в жалобі за мільйонами закатованих жертв тоталітаризму та людської сваволі.









Немає коментарів:

Дописати коментар