середа, 29 січня 2025 р.

Червоніє кров на полі, де пролили кров Герої

 29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
За 30 років відновленої незалежності України вже виросло покоління патріотів, вихованих на прикладах подвигів героїв Крут і всіх визвольних змагань,подвиг крутянців став важливою складовою національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання української молоді.
Для здобувачів освіти Монастирищенського професійного ліцею (вихователі Вікторія Бузань та Оксана Бевз) було проведено історичну годину: "Червоніє кров на полі, де пролили кров Герої"

Крути - символ національної пам’яті

 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, між Бахмачем і Ніжином, відбулася битва, що стала важливим фрагментом у сучасній українській історичній пам’яті.
З метою гідного вшанування героїв минулого, висвітлення трагізму і величі боротьби української молоді під Крутами для формування в підростаючого покоління почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого в читальній залі книгозбірні відбулась година-шана "Крути - символ національної пам’яті"

Крути: бій за майбутнє

 Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.
29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.
До Дня пам'яті Героїв Крут працівниками Монастирищенської публічної бібліотеки було підготовлено та проведено історичну палітру "Крути: бій за майбутнє"

Коли Янголи спускаються на землю

 Героїчна оборона 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути – стала однією з найгероїчніших, але водночас і найтрагічніших сторінок в українській історії.
Віче пам’яті «Коли Янголи спускаються на землю»

вівторок, 28 січня 2025 р.

Наші будні

 Ранок розпочинається з тривог...

Голокост - уроки пам'яті

 Пам'ять про Голокост потрібна нащадкам, щоб наші діти не виросли катами, жертвами чи байдужими спостерігачами", - казав один єврейський історик.
Під час історичної години "Голокост - уроки пам'яті"

понеділок, 27 січня 2025 р.

Трагедія Голокосту: історія та пам’ять

 27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, серед ініціаторів встановлення якого була й Україна.
Дату дня пам’яті Генасамблеєю ООН обрано не випадково – 27 січня 1945 року було звільнено концентраційний табір Освенцім, у якому загинули від 1,5 до 4 млн людей.
З метою вшанування жертв Голокосту, ознайомлення юнацтва з невідомими сторінками Другої світової війни, промоції книг від Українського інституту книги в читальній залі публічної бібліотеки було проведено історичну панораму: "Трагедія Голокосту: історія та пам’ять"

Коли Янголи спускаються на землю

 Героїчна оборона 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути – стала однією з найгероїчніших, але водночас і найтрагічніших сторінок в українській історії.
Віче пам’яті «Коли Янголи спускаються на землю»

Трагедію давню згадаємо знов: під Крутами – бій, під Крутами – кров

До Дня пам’яті Героїв Крут в читальній залі книгозбірні було проведено годину-реквієм «Трагедію давню згадаємо знов: під Крутами – бій, під Крутами – кров»

неділя, 26 січня 2025 р.

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Голокост на території України: погляд із сьогодення

 27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами. Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи.
До Дня пам'яті жертв Голокосту в читальній залі публічної бібліотеки була проведена година пам’яті: "Голокост на території України: погляд із сьогодення" в співпраці з вчителем історії Сергієм Миколайовичем Сачуком для здобувачів освіти 9-В класу ліцей «Ерудит».
На заході було дано визначення поняттям Голокосту і нацизму, які наслідки вони мали для історії Європи та України зокрема. Учасники заходу переглянули відео про концтабори, про наслідки людського свавілля та жорстокості. На прикладах художніх книг було розкрито трагедію не тільки єврейського народу, а й всіх тих, хто став свідком нелюдських страждань і знищення, хто намагався врятувати і захистити...
Події Голокосту свідчать і попереджають: такі трагедії не повинні повторитися! Тиран і агресор повинен бути зупинений і покараний світовим співтовариством! Лише спільні зусилля здатні зупинити абсолютне зло!









 



четвер, 23 січня 2025 р.

"Україна - держава Соборна - одна на всіх, як оберіг

 До Дня Соборності України відбулися різноманітні заходи для виховання в підростаючого покоління любові і поваги до рідної країни, знання історії, вшанування пам’ятних дат та її героїв.
В Монастирищенському професійному ліцеї відбувся відкритий виховний захід: "Україна - держава Соборна - одна на всіх, як оберіг",

Академічна доброчесність

 Академічна доброчесність як необхідна складова освітнього процесу" - під такою назвою відбулась зустріч із здобувачами освіти Монастирищенського професійного ліцею в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки, під час якої модератори заходу Оксана Мартиш та вихователь Вікторія Бузань намагались допомогти молоді сформувати уявлення про доброчесність, за допомогою життєвих ситуацій ознайомити із поняттями «доброчесність»,

середа, 22 січня 2025 р.

Ланцюг єдності "Єдина країна - щаслива дитина"

До Дня Соборності України в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки було організовано ланцюг єднання

Злука: віків і волі вічні дзвони

 До Дня Соборності України у фоє Монастирищенської публічної бібліотеки організовано книжкову виставку-ретроспективу "Злука: віків і волі вічні дзвони",

вівторок, 21 січня 2025 р.

Їх дух незламний і безсмертний подвиг

 До Дня пам’яті українських "кіборгів" - захисників Донецького аеропорту, які стали ще одним символом незламності нашого народу, в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки відбулась ретроспектива подвигу «Їх дух незламний і безсмертний подвиг»

понеділок, 20 січня 2025 р.

Герої, які змінили історію

 До вшанування подвигу незламних захисників Донецького аеропорту 2014-2015рр. в читальній залі Монастирищенської публічної бібліотеки функціонує книжкова виставка-репортаж "Герої, які змінили історію",

неділя, 19 січня 2025 р.

Шаховий клуб "Ферзь"

 Щонеділі читальна зала Монастирищенської публічної бібліотеки збирає все більше шанувальників шахів. Триває Чемпіонат Монастирищенської громади з шахів серед дорослих.

середа, 15 січня 2025 р.

Свіча, запалена від серця

 В ці січневі дні над Україною звучить невмируще поетичне Симоненкове слово.
Для груп №271, 272, 281 Монастирищенського професійного ліцею бібліотекар юнацького абонементу Монастирищенської публічної бібліотеки підготувала і провела поетичний акорд: "Свіча, запалена від серця"

понеділок, 13 січня 2025 р.

Надходження літератури за 2024 рік

 Окрім інформації про наші заходи та послуги, якою ми із задоволенням ділимось з вами на сторінці Монастирищенської публічної бібліотеки, проводиться велика робота із придбання та залучення з інших джерел нової літератури для бібліотек нашої громади.
Усе, що було придбано чи отримано в дарунок опрацьовує спеціальний відділ бібліотеки: обліковує, систематизує, шифрує, вводить картки-індикатори в алфавітний та систематичні каталоги, формує партії книг і передає їх у відділ обслуговування, бібліотеку для дітей та бібліотеки-філії нашої громади.
Впродовж 2024 року до бібліотек Монастирищенської ТГ надійшло 2 023 примірники документів, що на 1 314 примірників більше проти минулого року!

неділя, 12 січня 2025 р.

субота, 11 січня 2025 р.

Міжнародний день «Дякую»

Не лише сьогодні, 11 січня, у Міжнародний день «Дякую», а й кожного дня, бажаємо всім не скупитися своєю ввічливістю і вдячністю, не забувати про просте і важливе «Дякую», бути уважними одне до одного, намагатися допомогти словом і ділом нашим військовим!

пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Флешмоб Василь Симоненко-90

 Вірш Василя Симоненка "Можливо знову загримлять гармати" декламує читачка Монастирищенської публічної бібліотеки,

Флешмоб Василь Симоненко-90

 Вірш Василя Симоненка "Моя мова" декламує Софія Гончарук,

Німецька полиця в Україні

 А ось і перша в 2025 році партія новеньких книг в рамках міжнародного проекту Німецька полиця в Україні вже потрапила до читачів дорослого абонементу Монастирищенської публічної бібліотеки з відділу комплектування та обробки!
З ними вже мають можливість ознайомитись наші читачі. Це чудові, найпопулярніші видання німецьких авторів українською мовою! Книги різної тематики - художня література та нонфікшн - будуть цікаві найвибагливішому читачеві!
Тож запрошуємо до бібліотеки, нам є чим вас порадувати!   












середа, 8 січня 2025 р.

Поет нескореного покоління. Василь Симоненко

 "Найбільше люблю землю, людей, поезію і село Біївці, де мама подарувала мені життя".

8 січня 1935 року народився Василь Симоненко — український поет і яскравий представник шістдесятників, якого називали "поетом без каменю за душею".

середа, 1 січня 2025 р.

Флешмоб Василь Симоненко-90

 Запрошуємо до участі в Обласному флешмобі, присвяченому 90-річчю від дня народження відомого українського поета ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА!