Книги-ювіляри
- Головна сторінка
- Бібліотеки системи
- Бібліотеки-філії Монастирищенської публічної бібліотеки
- Акції та вікторини
- Семінари
- Нові надходження
- Друковані видання
- Герої Монастирищини. Альманах пам’яті
- Книги-ювіляри
- Періодика
- Бібліотека на сторінках періодичних видань
- Алея майстрів
- Монастирищина - край літературних талантів
- Контакти
- Дія. Освіта
- Корисні посилання
четвер, 10 грудня 2020 р.
Права людини в країні, що обрала демократію
10 грудня світ відзначає день народження одного із найважливіших документів людства. Саме цього дня у 1948 році декларацію ухвалила Організація Об’єднаних Націй. Міжнародний акт проголошує рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті тощо. Найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.
З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Міжнародна акція «16 днів проти насильства». В рамках цієї акції було узгоджено план заходів, які мають за мету інформування населення, особливо дітей та молоді про закони України, права та обов’язки, усвідомлення важливості вести здоровий спосіб життя, попередження проявів насильства та булінгу в молодіжному середовищі.
Працівниками Монастирищенської центральної районної бібліотеки було підготовлено та проведено ряд заходів. Зокрема, відверта розмова «Насилля – реалії сьогодення» було проведено (з дотриманням всіх карантинних умов) в читальній залі районної книгозбірні для здобувачів освіти школи-інтернату «Обдарованість». Старшокласники дізнались про саму акцію, що дати, які вона об’єднує, створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її віку і статі, є порушенням прав людини. Організатори заходу в діалозі з старшокласникам розповіли про види домашнього насильства, а також про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї, куди звертатися по допомогу та як уберегти себе від насильства. Школярі ознайомились із законодавчими та нормативно-правовими актами щодо протидії торгівлі людьми та міжнародними документами в галузі захисту прав людини. Учасники розмови обговорювали різні прояви булінгу та шляхи вирішення таких проблем, задуматися над власною поведінкою.
Кожен день користувачі книгозбірні різних вікових категорій знайомились з інформацією про захист своїх прав на тематичній викладці «Твої права і відповідальність».
Проведення подібних заходів формують переконання, що насиллям над іншою особистістю не досягнеш успіху, не реалізуєш своєї мети, не завоюєш довіру та повагу людей.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
На жаль в демократичн! Укра!н! е ! буде насилля. Саме найстрашн!ше коли воно серед Р!дних людей
ВідповістиВидалити