четвер, 13 грудня 2018 р.

Літературні посиденьки на Андрія

Напередодні свята Андрія в Монастирищенській районній бібліотеці на своє чергове засідання зібрались члени літературного об’єднання «За покликом душі».
Відкрила засідання керівник клубу Катерина Бульба, яка познайомила слухачів з творчістю Валентини Бричкової, яку доля закинула в ОАЕ, але чиї вірші сповнені тривог і вболівань за рідну землю – Україну. Антоніна Навроцька зачитала свої вірші присвячені першій вчительці, споминам про молодість. Новий учасник клубу Тетяна Томченко у вірші «Донбас» висловила всю ту біль і тривогу, яку відчуваємо всі ми за події, що відбуваються на сході країни, а власні переживання – у віршах «Ой сиджу я в хаті» та «Який страшний цей вирок». Поважна та шанована в місті людина – Євгенія Михайлівна Комар зачитала вірші «Мала я три сина» та «Нашому роду нема переводу». Сповнений щирого українського гумору та невичерпного життєвого оптимізму Віктор Клименко зачитав вірш «Ріка життя», гумореску «Свиняче мислення» та оповідання «Добрий даїшник». Колишній вчитель Василь Бирко втілив віковічні життєві мудрості в поезію  «Життя – воно прекрасне» та «Я вдома». Катерину Бульба переосмислює моральні цінності життя у вірші «В гірку хвилину», душевним щемом наповнив душі всіх присутніх вірш «Пам’яті матері», в «Думі про Івахни» проілюстрована вся історія невеликого українського села від давнини до сьогодення. Активними членами клубу стає  молодь. Марк Романов здійснює свої творчі пошуки в віршах «Справедливість» та «Зима». Молода вчителька Владислава Цибенко висловлює свою любов до дітей у вірші «Дитина». Колишній афганець Павло Бондаренко  присвятив свою поезію «Із чужої війни не вернулись сини» тим, хто поклав своє життя в Афганістані, вірш «Прости, нас матінко-земля» народився в 2015 році, коли копались окопи на Донбасі, а також зачитав ряд своїх байок: «Ведмідь і клітка», «Кришталева ваза і глечик», в яких піднімаються віковічні теми моралі. Володимир Люшень зачитав присутнім байку-гороскоп «Год свиньи» та  вірш-присвяту «Служившим в горячих точках». Поетеса із села Копіювати Любов Сніцар  привітала слухачів віршами:  «Смачна із маком калита», «Новий рік» та «Золотий промінь».
 Всі твори, які прозвучали з уст поетів-земляків мають свою неповторну енергетику, яка торкається до найтонших струн душі та серця. Тематика творів – різноманітна, поети Монастирищини пишуть про людей праці, красу рідної природи, возвеличують ідеали добра, справедливості, любові до неньки-України. Значне місце в їх творчості займає інтимна лірика, твори, які славлять життя людей з їхніми радощами і печалями, любов’ю і тривогами, великою вірою у щастя і добро. Доторкніться до поезії душею – і вона поведе вас у дивний світ глибоких роздумів і почуттів. 







Немає коментарів:

Дописати коментар