вівторок, 11 грудня 2018 р.

Люблю свій народ – ціную його звичаї


  Народознавство — ключ до пізнання національного духу, усвідомлення неповторності й самобутності кожного народу, його індивідуальних рис у загальній структурі людської цивілізації. Народознавство для сучасної молодої людини — це своєрідний орієнтир у складних процесах самопізнання, громадянського самовизначення, у пошуках шляхів творчого самовираження. Досвід показує, що тільки незалежний базовий рівень власної національної культури, засвоєний людиною в юному віці, є ядром, основою її духовного й соціального становлення, а рідна культура - це той надійний плацдарм, що стимулює постійне нарощування й розвиток її потенційних творчих можливостей. Процес вивчення юною особистістю народознавства — це процес пізнання і засвоєння культурно-духовних здобутків свого народу.
З метою популяризації знань про народні звичаї та традиції, виховання почуття національної гідності та гордості за українську націю, прищеплення любові до української культури для учнів професійного ліцею працівниками районної бібліотеки було проведено народознавчі години «Оживають народні традиції» та «Мандрівка в глибину народних звичаїв».
На заходах молодь знайомили з багатющою скарбницею української культури, традицій святкувань народних свят, молодіжних вечорниць, про життя і подвижницьку діяльність святих, чиї іменини відзначаються в грудні, тих, кого особливо шанують і поважають в Україні. З великим інтересом слухали учасники зібрань про вечорниці, на яких молодь весело проводила час та обрала собі пару. Відомо, що найкраща народна музика, танці, народні пісні, перекази, легенди, жартівливі оповідання, приповідки, прислів’я, загадки та інші види народної творчості великою мірою виникали саме там – на вечорницях.
В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забуває звичаї своїх предків, карається людьми і Богом. Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а й в його історичному минулому. Народні звичаї та традиції наповнюють наше серце чарами рідної стихії, а душу – цілющим бальзамом, який сповнює її могутньою силою.


Немає коментарів:

Дописати коментар